Як Україна День Соборності відзначала

У столиці 22 січня відбулись офіційні урочистості за участі керівництва держави, органів місцевого самоврядування, парламентарів, громадськості, духовенства та науковців

фото: kmu.gov.ua
Зокрема, традиційно квіти поклали до пам’ятників Тарасові Шевченку та Михайлові Грушевському. 
22 січня 1990-го відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – живий ланцюг як символ єдності східних і західних земель України та знак вшанування подій першої української незалежності.
фото: Радіо Cвобода
"Від 500 тисяч до трьох мільйонів українців 21 січня 1990 року взялися за руки та створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Так уперше з дня проголошення Акта злуки в 1919-ому між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою в сучасній історії України відзначили День Соборності, який згодом став державним святом. "Україна єдина з 1919-го", – зазначають в Українському інституті національної пам’яті. Історики спростовують міф російської пропаганди про Сталіна як “збирача українських земель”, який нібито визначив сучасні кордони України.
"Проголошення соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919-го є історичним актом об’єднання українських земель у єдину державу. Саме ці події, а не події вересня 1939-го, є підставовими для історії українського державотворення. Адже в 1919-ому українці об’єдналися з власної волі, щоб жити разом у єдиній незалежній державі", – зазначено в методичних матеріалах Українського інституту національної пам’яті.
фото: Радіо Cвобода 
"Сьогодні саме час нагадати, що тільки в єдності всіх своїх земель Україна здатна зберегти державність. 97 років тому тодішній парламент – Українська Центральна Рада – проголосив незалежність Української Народної Республіки. Втративши цілісність у період революції, Україна втратила державність як таку.
Тому сьогодні зберегти соборність — повернути Крим і перемогти в Донбасі – означає зберегти незалежність України загалом. Інакше розв’язання нинішнього конфлікту загрожує розчленуванням України поміж різними державами, як це сталось у 1920-тих", – акцентує голова УІНП історик Володимир В’ятрович.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8318 / 1.54MB / SQL:{query_count}