Пам’яті Героїв Небесної сотні

Україна цього тижня вшановувала пам’ять перших загиблих учасників протестів на Майдані – Героїв Небесної сотні – львів’янина Юрія Вербицького, вірменина Сергія Нігояна та білоруса Сергія Жизневського

“Перед усіма Героями Небесної сотні ми маємо берегти єдність і соборність нашої держави, захистити її! – наголосив у столиці на вулиці Грушевського Президент Порошенко. – Весь світ сьогодні з Україною, пишається нею, бачить єдність нашого народу. Весь світ за те, щоб ми зберегли соборність, територіальну єдність і суверенітет, продемонстрували, що і Сергій, і Михайло віддали свої життя недарма”.
Юрій Вербицький – науковець та альпініст зі Львова, викрадений у Києві 21 січня, помер від катувань. Його поїхати на Майдан спонукало відчуття справедливості. Один із товаришів-альпіністів каже: “Він був далеким від політики, але казав, що не може стояти осторонь, коли панує таке беззаконня. Казав: “Я маю бути там”. 
Сергій Нігоян – 20-річний вірменин із Дніпропетровщини, був охоронцем Євромайдану в Києві, вбитий під час подій біля стадіону “Динамо” 22 січня. Михайло Жизневський – активіст Євромайдану, член Самооборони Майдану, загинув також 22 січня на Грушевського.
У Львові в День Соборності України в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулася панахида за першими загиблими активістами Революції Гідності.

“Смерть для нас, християн, це початок, повне відкриття нашого розуму і серця до Божої волі. Наш Господь, який є Богом надії і життя, дає нам зрозуміти, що в житті мусимо боротися за добро проти зла. Те, що відбулося рік тому на Майдані, це просвітлення, явне бачення боротьби добра і зла. Бог допустив, щоб у історії нашого народу й держави ми бачили цю боротьбу, щоб нарешті ставали своєю свідомістю по один або другий бік барикад. 
Перемога наша в тому, що ми це усвідомлюємо, що багато з нас не боїться ставати на бік добра. Ця перемога ще не здобута. Вона буде тоді, коли кожен із нас перейметься ідеєю доброти в щоденному житті!” – наголосив активний учасник Революції Гідності, викладач Українського католицького університету отець Михайло Димид, інформує релігійний інтернет-ресурс “Духовна велич Львова”.
У панахиді взяли участь родичі загиблих, громадські активісти, представники вірменської громади і влада. По завершенні заупокійного богослужіння всі разом відвідали Личаківське кладовище, де відбулося покладання квітів на могилу Героя Небесної сотні Юрія Вербицького. Під час відзначення Дня Соборності також поклали квіти до меморіалу воїнів УГА, каплиці президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича, могил загиблих під час проведення АТО на сході України та могил учасників Революції Гідності на Личаківському кладовищі.


Фото: прес-служба Президента (Микола Лазаренко), прес-служба прем’єр-міністра, прес-служба ЛМР, релігійний інтернет-ресурс “Духовна велич Львова”, “Маяк”, EPA, Shutterstock
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7607 / 1.55MB / SQL:{query_count}