Ніколи не будемо братами?

Українці та росіяни все більш негативно ставляться одні до одних

зображення: luganews.com
Різне ставлення до подій на Майдані, а ще більше анексія Криму та подальша діяльність РФ на сході України, схоже, остаточно відштовхують українців від росіян. Утім, як би мало українців не відгукувалося про Росію добре, у РФ тих, які позитивно ставляться до України, ще менше.
Як свідчить дослідження, проведене Київським міжнародним інститутом соціології та фондом “Демократичні ініціативи”, кількість позитивно налаштованих щодо Росії українців до вересня зменшилася з 52% до 48%, а чисельність тих, які ставляться негативно, – зросла з 38% до 41%.
Але є дуже цікаві нюанси. “Погіршення ставлення до Росії було не у всіх регіонах. Збільшилася частка позитивно налаштованих до Росії українців у східному регіоні (було 77% – стало 83%). В інших регіонах відсоток населення, що позитивно налаштоване до Росії, зменшився: у південному регіоні – з 65% до 59%, у центральному регіоні – з 43% до 32%, у західному регіоні – з 30% до 25%”, – пояснюють соціологи КМІСу. Тобто виходить, що діяльність російських солдат та сепаратистів спричинила на сході ще більше пожвавлення? Чи просто ті, хто досі не покинув Донбас, справді чекали такого майбутнього?

динаміка доброго ставлення населення України до Росії та населення Росії до України (діаграма: КМІС)
Поза тим у Росії, де аналогічне дослідження проводив “Левада-центр”, кількість позитивно налаштованих до України громадян зменшилася – з 35% у травні до 32%. А кількість негативно налаштованих за цей самий період суттєво збільшилася – з 49% до 55%. Генеральний директор КМІСу Володимир Паніотто в інтерв’ю “Пошті” пояснював, що ставлення росіян до України завжди серйозно коливалося залежно від політичних подій, тобто громадська думка там є “більш керованою”. Натомість приязнь українців залишалася стабільною. 
“Починаючи з 2008 року, приблизно 90% жителів нашої країни позитивно ставилися до росіян, і ця цифра не змінювалася. А в росіян були різні показники, зумовлені окремими подіями. Перше їх зменшення було помітним після подій 2004 року, коли керівництво Росії, прагнучи показати, що не можна робити Майдан, розпочало негативну кампанію. Здається, після цього Євгеній Кисельов у одній із передач сказав, що головний принцип, за яким працює ЗМІ Росії, – про Україну або погано, або нічого”, – пояснював Паніотто. Дуже різка зміна показників відбулася після анексії Криму: із 80% прихильних до Росії українців залишилося майже 52% (станом на березень), а у Росії в цей час відбувся стрибок із майже 70% до 35%.
Цікаво, що цього разу соціологи також з’ясовували ставлення українців безпосередньо до влади РФ, а також думки росіян до керівництва України. “69% населення України в цілому погано ставляться до керівництва Росії (59% дуже погано і 10% в основному погано),  21% – в цілому добре (10% не визначились). Ще гірше ставлення населення Росії до керівництва України – 86% росіян у цілому погано ставляться до керівництва України (47% дуже погано і 39% в основному погано),  8% – в цілому добре (6% не визначились)”, – пояснюють соціологи.
І тому аж ніяк не варто дивуватися, що зараз майже половина українців (45%) переконані, що кордон із Росією потрібно закрити.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7758 / 1.56MB / SQL:{query_count}