А де б ви хотіли жити?

Соціологічна група “Рейтинг” провела опитування “Країни, де хотілося б народитися та жити”

Згідно з результатами дослідження, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”, майже 60% опитаних хотіли б народитися в Україні. У порівнянні із даними за квітень минулого року, кількість бажаючих народитися в Україні збільшилася на 12%. Водночас менш привабливими стали Росія (з 9 до 4%), Німеччина (з 5 до 3%), США (з 4 до 2%).
Крім того, 13% опитаних хотіли б особисто жити в Росії (не хотіли б 78%), 20% опитаних хотіли б жити в Білорусі (не хотіли б 70%), 46% опитаних хотіли б жити в Європі (не хотіли б 43%). 
Якщо порівнювати з аналогічним дослідженням за березень минулого року, то кількість бажаючих проживати у Росії зменшилась з 30 до 13%, у Білорусі – не змінилась (20%). Водночас стало більше тих, хто хотіли би жити в Європі з 43 до 46%.

Жити в Росії або Білорусі скоріше хотіли б мешканці Донбасу, Східного і Південного регіонів, а також люди з нижчим матеріальним статусом.  Натомість Європу обрали б жителі Західного, Північного та Центрального регіонів. Також чим молодші респонденти, чим вищий їх рівень освіти та матеріальний статус, тим більше серед них тих, хто хоче жити у країнах Європи.
Серед тих, хто позитивно ставиться до А. Меркель, у Європі хотіли би жити 56%, у Білорусі – 14%, у Росії – 4%. Лише 28% респондентів, які мають позитивне ставлення до О. Лукашенка, обрали б Білорусь як країну проживання, 15% – Росію, водночас відносна  більшість  (40%) обрали б Європу. 
Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення дослідження: 9 – 19 серпня 2014 р.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8386 / 1.53MB / SQL:{query_count}