Куди звертатись родичам полонених

Запрацював Міжвідомчий центр допомоги громадянам із питань звільнення полонених і заручників

В Україні запрацював Міжвідомчий центр допомоги громадянам із питань звільнення полонених і заручників, зазначено на сторінці у Facebook ЄвроМайдан – EuroMaydan. 
Як повідомила волонтер ініціативи “Восток СОС” Анна Мокроусова в ефірі Громадського радіо, Центр було створено з ініціативи декількох волонтерських організацій, які раніше самостійно займалися порятунком полонених.
Тепер усі люди, чиї рідні й близькі потрапили в полон на Донбасі, можуть телефонувати на гарячі лінії СБУ за номерами 0800 501 482, (044) 235- 63-67.
Мокроусова зазначила, що лише у списках двох волонтерських організацій зараз – близько 400 полонених, а загальний рахунок може йти “на тисячі”. “Тільки у списках волонтерських організацій “Восток СОС” і “Донбас” зараз близько чотирьохсот. Загальний рахунок,  думаю, іде на тисячі. Це і військовополонені, і цивільні”, – сказала вона.
Зі слів Мокроусової, волонтери почали стикатися з величезною кількістю звернень допомогти звільнити полонених – і близько трьох тижнів тому звернулися в Адміністрацію Президента з проханням про створення міжвідомчого центру.
Гарячі лінії СБУ за номерами 0800 501 482, (044) 235- 63-67
“Дуже приємно, що на наш лист відреагували. Ми до цього часу вже співпрацювали з усіма відомствами, але це була розрізнена робота. Зараз ми сподіваємося, що зі створенням центру наша робота стане зручнішою і для громадян, і для нас”, – сказала вона. На думку волонтера, оголошене перемир’я – номінальне, воно спрямоване на те, щоб звільнити заручників.
Вона дала інструкцію для родичів полонених: “Перше – це заява до міліції, заява до СБУ чи нашого міжвідомчого центру. Інформація повинна потрапити в кілька реєстрів для того, щоб ми могли її контролювати. Друге. Якщо йдеться про цивільних осіб, то можна спробувати знайти контакти в ЛНР і ДНР”.
Із заявами про те, що цивільних схопили українські силовики, волонтер також порадила звертатися до Міжвідомчого центру. “Людьми, затриманими з тієї чи іншої причини українськими силовиками, теж займаємося ми”, – додала вона.
На запитання, з ким зараз можна вести діалог у так званих ЛНР і ДНР, Мокроусова відповіла: “У Луганську зараз російська армія. Це ні для кого не секрет. У нас зараз описують будинки людей, які виїхали. Прямим текстом кажуть: “Тут будуть жити російські солдати”. З ким можна говорити про перемир’я, або про те, що в це місто я зможу повернутися?”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8943 / 1.55MB / SQL:{query_count}