Зміни у мобілізації

Президент уточнив, кого потребують у зоні АТО

Петро Порошенко затвердив графік ротації та вніс корективи у третю хвилю мобілізації. Тепер у військкомати мали б призивати лише кадрових офіцерів. 
“Будуть призивати тих, хто має військові спеціальності: спецназівців, артилеристів та інших військових фахівців”, – запевнив Президент під час свого візиту до Миколаєва. “Сьогодні ми маємо замінити підрозділи Збройних сил України та Національної гвардії більш якісним складом мобілізованих військових. Це сприятиме більш швидкому досягненню миру в Україні”, – додав Порошенко. 
Відтак, вважають у Адміністрації Президента, третя хвиля мобілізації дозволить здійснити ротацію військових підрозділів, які перебувають у зоні антитерористичної операції. Зокрема найближчим часом сили АТО поповняться трьома бригадами (дві з них у складі Збройних сил України, третя – Національної гвардії).
Що ж до набору професіоналів, то те саме, зазначимо, спершу говорили й у РНБО, коли представляли указ про третю хвилю мобілізації, однак згодом виправилися й уточнили, що можуть набирати і тих, хто досі не служив. Після того деталі мобілізації неодноразово уточнювали, зокрема у підсумку Президент таки звільнив від набору багатодітних батьків і тих, які самостійно виховують дітей до 18 років.
Та цікавим є інше: як стало відомо цього тижня, у Генеральній прокуратурі України від початку квітня зайнялися розслідуванням близько тисячі справ за ухилення від мобілізації. “Найбільше таких кримінальних проваджень відкрито в Одеській (332), Дніпропетровській (326) і Херсонській (92) областях”, – пояснив речник ГПУ Юрій Бойченко. Він також уточнив, що до суду відправили уже 26 проваджень, шість із яких навіть встигли розглянути (за ними винесені обвинувальні вироки).
Як уже писала “Пошта”, особам, які отримавши повістку, не з’явилися до військкомату, загрожує штраф у 85 – 119 гривень. За порушення законодавства про мобілізацію також передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 гривні (такий штраф зокрема передбачений за умисне знищення приписного свідоцтва або військового квитка). За ігнорування призову під час мобілізації Кримінальним кодексом (стаття 336) передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном від двох до п’яти років.
Зазначимо, що у четвер Президент підписав ще два цікавих документи – зміни до Закону “Про прокуратуру”, якими передбачено відновлення роботи воєнних прокуратур, і так званий закон про превентивне затримання у зоні АТО. Останній наділяє правоохоронців, які працюють у зоні проведення АТО, значно ширшими повноваженнями.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8404 / 1.55MB / SQL:{query_count}