Схід усе ще буремний

Завтра відбудеться вже третій круглий стіл національної єдності, цього разу – у Донецьку

фото: Reuters
Ситуація на сході України і досі напружена. За надто непослідовної антитерористичної операції наші силовики продовжують гинути. 
Так, у ніч на понеділок терористи здійснили артилерійський обстріл позицій учасників АТО в Краматорську та Слов’янську. Дійшло до того, що диверсанти з території дитсадка мінометами обстрілювали блок-пост українських військових. Варто зауважити, що ЗМІ повідомляли й про успіхи АТО, зокрема про те, що в терористів уже не вистачає людей для збройної боротьби. 
За інформацією ж Дмитра Тимчука, керівника Центру військово-політичних досліджень і координатора групи “Інформаційний опір”, терористи на вихідних мали вивезти тіла кількох сотень убитих бойовиків на територію Росії. Але їм це не вдалось. Утім найважливіше, про що повідомив Тимчук: терористи спантеличені, бо Кремль відклав військове вторгнення в Україну.
“Готується масове вивезення тіл загиблих терористів. Цю колону так і не було сформовано… Зараз це велика проблема, бо морги Слов’янська переповнені. Терористи поки не знають, що робити з тілами, і поширюють чутки про те, що це – тіла убитих українських силовиків. Також у терористів виникли проблеми з фінансуванням, оскільки розвідка перекрила банківські канали переказу грошей, а прикордонники регулярно відловлюють кур’єрів, які перевозять значні суми.
Зараз у лавах терористів спантеличення, бо Російська Федерація вирішила відкласти плани прямого збройного вторгнення на територію України, відтак Головне розвідувальне управління Збройних сил РФ послабило контроль над ними
Тому терористи вирішили перевозити гроші малими сумами – приблизно по 50 тисяч доларів. Джерела фінансування терористів: Росія, Крим, родина колишнього президента України Віктора Януковича. Зараз у лавах терористів спантеличення, бо Російська Федерація вирішила відкласти плани прямого збройного вторгнення на територію України, відтак Головне розвідувальне управління Збройних сил РФ послабило контроль над ними”, – заявив Тимчук учора під час прес-конференції в Києві, інформує “Українська правда”.
Своєю чергою губернатор Донеччини, олігарх Сергій Тарута, також заявив, що місцеві жителі стали менше підтримувати терористів. Але це й не дивно, адже стало відомо, що через небезпеку від нападів терористів і захоплення ними адмінбудівель у Донецьку, Слов’янську та Краматорську будуть припинені виплати з державного бюджету пенсій і зарплат населенню. Про це, зокрема, розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. У нинішній ситуації українській владі залишається лише швидко й успішно завершити АТО.

Третій круглий стіл

Показовим є і те, що завтра, 21 травня, уже третій круглий стіл національної єдності нарешті відбудеться в Донецьку. Про це в понеділок розповів Сергій Тарута. Захід проходитиме під патронатом екс-президентів України: Леоніда Кравчука та Леоніда Кучми. 
Нагадаємо, що перший круглий стіл відбувся 14 травня в парламенті, другий – 17 травня в Харкові. Зокрема, на вихідних на круглому столі було представлено проект “Меморандуму миру та злагоди”, у якому закріплено зобов’язання провести конституційну реформу, яка би передбачала закріплення позаблокового статусу України. 
Також у документі була пропозиція припинення АТО й амністії для громадян, які брали участь в акціях масового протесту останнім часом, окрім особливо тяжких злочинів проти життя і свободи людей. Зауважимо, що Леонід Кравчук у Харкові заявив: “Із терористами ніхто ніколи переговори не веде, навіть Путін”.
Учасники круглого столу домовилися доопрацювати проект меморандуму, тож уже завтра ми зможемо побачити його оновлений вигляд. 

Маневри Путіна

Зазначимо, що навіть у Росії позитивно оцінили проведення таких круглів столів, натякнувши при цьому, що на них треба запрошувати побільше сепаратистів.
І якщо повертатися до того, відклав чи ні Путін пряме військове вторгнення в Україну, зауважимо, що вчора прес-служба Кремля знову повідомила про повернення російських військ із навчань біля кордонів з Україною у місця постійної дислокації. 
У РФ вже неодноразово робили заяви, що не відповідали дійсності. От і цього разу в НАТО заявили, що не побачили обіцяного Путіним відведення військ від кордонів нашої країни. “Ми не зафіксували переміщень, які би підтверджували заяви Кремля”, – так Reuters  у понеділок передало слова одного з представників НАТО.
Тож нинішні заяви Путіна знову можуть бути простим зволіканням для якомога довшого уникнення масштабніших санкцій Заходу.
“Якщо російські Збройні сили увійдуть на територію України, це вважатиметься вторгненням і агресією. Якщо це відбудеться, можна забути про будь-які дискусії щодо санкцій. Тоді їх точно буде введено’’, – заявив на вихідних в ефірі телеканалу “Інтер” Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8528 / 1.57MB / SQL:{query_count}