фото: AirPano.ru
Кримська влада готова “витягти” півострів зі складу України і передати його в руки Росії. Проте забезпечення базових потреб у автономії майже повністю залежить від України.

Газ


інфографіка Insider (збільшити)
На 65% автономію газом забезпечує державна компанія “Чорноморнафтогаз”. В осінньо-зимовий період вона постачає природне паливо напряму споживачам, а у весняно-літній  закачує його в сховища на материку. 
Добуток ведеться в басейнах Чорного і Азовського морів, а головний офіс компанії в Сімферополі. У випадку від’єднання “Чорноморнафтогаз” міг би забезпечувати частину газових потреб Криму. Однак 100% акцій підприємства перебувають у власності “Нафтогазу України”, який належить державі. Вочевидь, усвідомлюючи це, Аксьонов уже робить спроби поставити на чолі компанії своїх людей.

Вода


інфографіка Insider (збільшити)
Півострів оточений морем, але з прісною водою тут завжди були проблеми. Близько 80% потреб Криму забезпечує Північно-Кримський канал, який розходиться по півострову, як павутина, постачаючи воду в міста і села. 
Саме за рахунок каналу в автономії можливе існування сільського господарства – без нього всі поля, городи, виноградники пересохнуть. Окрім того, переходячи через очисні споруди, дніпровська вода наповнює сім водосховищ і забезпечує життя півтора десятків міст, серед яких Сімферополь, Севастополь, Керч, Судак, Феодосія й інші.


інфографіка Insider (збільшити)

Електроенергія

На півострові вона також у дефіциті. Майже 80% потреб Криму забезпечують Запорізька і Каховська електростанції. 
У АРК є близько десятка енергогенерувальних підприємств –вітрові та сонячні станції, а також електростанції. Але їх сукупної потужності вистачить тільки для забезпечення п’ятої частини потреб півострова.

Телекомунікації


інфографіка Insider (збільшити)
Швидкісний інтернет також надходить до Криму з материка. Оптоволоконна сітка дає змогу кримчанам не обмежуватися в трафіку, враховуючи низьку вартість послуг. Альтернативою магістралям може бути супутниковий інтернет, але вартість спорудження і послуг в такому випадку зростуть у рази, а швидкість суттєво зменшиться.
Магістралі “Укртелекому”, які забезпечують жителів автономії телефонним зв’язком, прокладені по тих самих маршрутах. Мобільні оператори навряд чи відмовляться від своїх абонентів, але у випадку від’єднання Криму можуть підвищити вартість послуг.

За чий рахунок живе Крим?

У промисловості АРК працюють майже дві тисячі підприємств різного розміру і форми власності. Однак бюджетоутворювальними з них можна назвати не більше десяти. Лідери за фінансовими показниками – компанії хімічної галузі. Це підприємства бізнесмена Дмитра Фірташа: “Кримський Титан” із доходом у 2012 році 3,6 млрд грн і “Кримський содовий завод” – 1,5 млрд грн. Також гроші в бюджет приносять виробники алкогольних напоїв: “Кримська горілчана компанія” з доходом 2,3 млрд грн, “Інкерманський завод марочних вин”, – 595 млн і “Кримський вино-коньячний завод “Бахчисарай”” – 308 млн. 
Зі слів депутата Верховної Ради Криму Леоніда Пілунського, АРК є фінансово самодостатньою лише на 34%, всі інші витрати дотуються з державного бюджету України. “Досвід попередніх років показав, що податки, які автономія переводить у казну, мізерні. Навіть якщо всі ці гроші спрямовуватимуть у місцевий бюджет, Крим зможе себе забезпечити максимум на 50%”, – каже Пілунський.
Найбільшим джерелом доходу Криму залишається туризм, який щороку приносить півострову майже 500 млн грн.
Скорочений передрук публікації theinsider.ua.

 Крим у цифрах                                
– Сьогодні в Криму живуть 2 млн осіб. За одними даними, з них –  334 тис. працюючих. Тобто на одного працюючого – п’ять непрацюючих. Є ще інша статистика, більш реальна: за даними на грудень 2013-го, працюючих на півострові 251 тис. осіб. Отож, решта – або працівники курортної сфери, або ж на частковій оплаті. За цією статистикою тоді на одного працюючого припадає сім непрацюючих.
– Зарплати за 2012 рік становили 19,8 млрд грн. Це офіційні дані. 
– Середня зарплата за 2013 рік сягала від 1200 грн до 2500 грн на місяць. 
– Рівень оплати житлово-комунальних послуг в Криму у січні 2014-го становив 76,5%, зокрема за опалення та гарячу воду – 67,9%, що нижче середнього по Україні. Рівень оплати житлово-комунальних послуг у січні в Севастополі – 96,8%.
– 23500 родин отримали від держави субсидії. 
– Доходи до бюджету: 506,1 млн грн – податок на прибуток, 6,1 млрд грн – єдиний соціальний внесок, 1,8 млрд грн – митні платежі. Майже 5 млрд грн – місцеві податки і збори, з них близько 2,5 млрд грн – податок на доходи фізичних осіб.
– У 2013 році в Криму відпочили 5,9 млн осіб, із них 1,5 млн – росіяни. Решта – громадяни України.
–  За одинадцять місяців 2013-го 825 легально працюючих готелів і санаторіїв сплатили до бюджету Криму 542 млн грн. 
За матеріалами “Економічної правди”
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8162 / 1.58MB / SQL:{query_count}