Битва ультиматумів

У понеділок, 17 лютого, завершується термін виконання умов закону про амністію. Учора влада звільнила з-під варти усіх мітингувальників, але не закрила справ проти них

фото: twitter.com.TukvaSociopat
Учора останній із 234-х протестувальників у різних українських містах був звільнений з-під варти. Про це повідомили у Штабі національного спротиву. Щоправда, це не можна назвати виконанням вимог Майдану. Більшості мітингувальників лише змінили міру запобіжного заходу, відправивши під домашній арешт, при цьому їхні справи нерідко перекваліфіковувались із “хуліганства” на “масові заворушення”. 
Тож нині влада обзавелась, так би мовити, заручниками, яких судитиме, якщо люди не покинуть адмінбудівлі та забарикадовані вулиці у центрі Києва, зокрема і вулицю Грушевського, і Майдан. Цього тижня прокурор столиці Микола Бескишкий озвучив перелік будівель та вулиць, з яких мають піти мітингувальники. 
Серед них дев’ять вулиць центральної частини Києва (Грушевського, Городецького, Хрещатик, Інститутська, майдан Незалежності, Володимирський узвіз та ін.), особливу увагу прокурор приділив звільненню КМДА як одній із основних вимог. “2 лютого набув чинності  закон про звільнення від кримінальної відповідальності учасників масових акцій, а 17 лютого – кінцевий термін виконання умов, за яких будуть звільнені від кримінальної відповідальності учасники протестів, – заявив Микола Бескишкий.
“Якщо виконаються всі умови, то фактові кримінальні виробництва будуть закриті процесуальними керівниками-прокурорами, якщо є конкретні особи, то виробництво буде направлятися в суд і людина буде звільнятися від кримінальної відповідальності. В іншому випадку, при невиконанні умов звільнення будівлі КМДА і вулиць, прокурори будуть розслідувати всі кримінальні виробництва в належному порядку, і направляти матеріали до суду”, – додав Микола Бескишкий.
А учора про те ж заявив генпрокурор Пшонка. Він пообіцяв закрити всі кримінальні справи проти мітингувальників упродовж місяця, якщо до понеділка люди підуть. Зауважимо, що окрім столиці влада також вимагає звільнення облдержадміністрацій в регіонах, серед яких і ЛОДА. Також не можна забувати, що за останні дні було порушено низку кримінальних справ проти Самооборони Майдану з формулюванням “незаконне військове формування”.
Зрозуміло, що в опозиції і загалом у людей на Майдані зовсім інша думка з цього приводу. Зокрема, опозиціонери назвали заяви прокуратури провокацією і вимагають, щоб спочатку влада закрила усі справи проти “заручників”, а тоді вже буде розглядатись питання про розблокування вулиць та адмінбудівель. І учора Самооборона Майдану ходила пікетувати ГПУ зі своїм ультиматумом. “Наші вимоги – закрити всі кримінальні справи проти Самооборони до 15 години 17 лютого”, – заявив Андрій Парубій, комендант Майдану, нардеп від “Батьківщини”.
Раніше Парубій заявляв, що у разі невиконання вимог Майдану, уже у вівторок вони можуть заблокувати урядовий квартал. Також і “Правий сектор” знову сказав своє слово, заявляючи про готовність сприяти відновленню транспортного сполучення по вулиці Грушевського. “Також вимагаємо негайного закриття усіх кримінальних справ проти наших побратимів. У випадку невиконання цієї вимоги у найкоротший термін залишаємо за собою право діяти на власний розсуд”, – заявив учора на своїй сторінці у Facebook Дмитро Ярош, лідер об’єднання “Правий сектор”.
Тож, як бачимо, провладний закон про амністію, який мітингувальники справедливо назвали законом про заручників, заводить сторони у глухий кут. Для продовження перемир’я потрібні нові компроміси. 
Зазначимо, що у парламенті зареєстровані три інших законопроекти про амністію, які можуть зняти напругу, однак провладні депутати за них, вочевидь, не голосуватимуть. Принаймні про такі настрої опонентів учора заявили опозиціонери після зустрічі керівництва депутатських фракцій зі спікером Володимиром Рибаком.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7525 / 1.56MB / SQL:{query_count}