Генсек Ради Європи: “Розв’язання кризи близьке”

Рада Європи вже місяць очікує на призначення кандидата від влади до консу­ль­­­тативної комісії з розслідування порушень прав людини під час акцій протесту в Україні

фото: flickr.com
Ге­не­ра­льний секретар РЄ Турбйорн Ягланд вважає, що про­позиція Ради Європи провести неупереджене роз­слідування випадків пору­шень прав людини під час протестів Євромайдану мо­же допомогти сторонам внутрішньополітичного кон­флікту в Україні вести конструктивний діалог. Про це він заявив під час зустрічі з журналістами у Страсбурзі, зазначає ipress.ua.
Ще на початку грудня Рада Європи ініціювала створення консультативної групи за участі представника від української влади, опозиції і провідного експерта РЄ. Таким представником від опозиції став доктор юридичних наук, Надзвичайний і повноважний посол, екс-суддя Міжнародного кримінального трибуналу з питань колишньої Югославії Володимир Василенко, а від Ради Європи – колишній голова Європейського суду з прав людини Ніколас Братца.
На запитання DW.de, як довго Рада Європи має намір чекати, поки Київ визначиться зі своїм представником до консультативної групи з розслідування, Ягланд відповів: “Я – людина, яка працює в дипломатії понад 30 років, тому вірю, що в таких ситуаціях ліпше зачекати, ніж підштовхувати розвиток подій, оскільки поспіх не принесе бажаних результатів”. За словами генсека РЄ, під час його зустрічей з одним із опозиційних політиків Петром Порошенком у Києві та президентом Віктором Януковичем у Сочі він відчув, що “сторони підходять до спільного рішення, яке має стати частиною більш широкого пакету”.
Генеральний секретар Ради Європи повідомив також, що в Комітеті міністрів РЄ триває робота над мандатом консультативної групи. “Ми маємо чітке уявлення, як зробити діяльність цієї групи ефективною”, – сказав він. На думку генсека РЄ, другим важливим елементом у розв’язанні кризової ситуації в Україні є перегляд існуючої Конституції, “що дозволить узгодити розподіл влади між її різними гілками”.
Окрім того, вважає Ягланд, наразі надзвичайно важливим є прийняття нового виборчого законодавства. “Зараз багато говорять про необхідність провести вибори в Україні, але нові вибори за умови відсутності прийнятного закону про вибори і розуміння, за якою системою ці вибори мають відбуватися, – не дуже гарна ідея”, – резюмував генсек РЄ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8639 / 1.54MB / SQL:{query_count}