Не кулаками, а працею

Блаженніший Любомир Гузар закликав до ненасильницької боротьби

фото: zn.ua
Подальший розвиток подій в Україні повинен іти абсолютно ненасильницьким шляхом. Про це Блаженніший Любомир Гузар, архиєпископ-емерит УГКЦ, говорив під час запису інтерв’ю для документального проекту “Любомир”.
На його переконання, ненасильницький “не значить безділля чи слабкість,  то мусить бути дуже свідома послідовна боротьба”. На підтвердження успішності практики ненасильницьких дій Блаженніший навів приклади з історії Індії, Південної Африки, боротьби афроамериканців у США, Чехії 1968 року. А також згадав здійснене за участі українців у часи радянського тоталітаризму повстання в’язнів у Норильську, де боротьба точилася без застосування насилля.  
“Це боротьба. Тільки не фізична, не кулаками, не молотками, косами, сокирами. Це боротьба працею, діяльністю. Ненасильство, яке вимагає дуже поважної духовної сили, якої, думаю, в нашому народі не бракує. Така сила є, але треба її трошки більше розрухати”, – певен архиєпископ-емерит. Саме така боротьба, на думку Блаженнішого, приведе до дуже поважних змін у суспільстві: “Вона (зміна – ред.) візьме час, легко не прийде, швидко не прийде, але вона прийде”. 
Крім того, владика зауважив, що до застосування зброї вдалася влада, а не народ: “Влада почала діяти у звірячий спосіб, влада показала своє правдиве обличчя, жорстоке обличчя, обличчя людей, яким все одно, аби тільки сягнути чи зберегти своє. Я сам на тих людей тепер дивлюся іншими очима, що то є звірі, то є, знаєте, бандитство першої кляси”.
На думку Блаженнішого Любомира, опозиція не була готова до такого розвитку подій: “Я не знаю, чи вона взагалі до того має бути готовою. У кожному разі забракло проводу, людей, які б спокійно, розважено могли шукати розв’язок у дуже складній ситуації”.
Владика переконаний, що останні місяці багато що засвідчили про духовний стан нашого народу: “Дуже багато добра в ньому.  Але багато й поганих рис, поганих прикмет. Потрібне дуже поважне оздоровлення нашого суспільства”. Про це йдеться у повідом­ленні Департаменту інформації УГКЦ.
Додамо, що  документальний проект “Любомир” –  це пов’язані між собою класичний документальний фільм та перший в Україні інтерактивний фільм у вигляді web-documentary. Співавтором та співпродюсером його може стати кожен,  хто відчуває духовну потребу долучитися до документальної пам’ятки про Блаженнішого Любомира.  Проект здійснюється з благословення глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука.
Переглянути перші епізоди веб-фільму та допомогти проекту своїм внеском можна на сайті www.lubomyr.net. Прем’єра класичного документального фільму про Блаженнішого Любомира запланована на 24 серпня, День Незалежності України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8077 / 1.54MB / SQL:{query_count}