Чия краща?

Що втратить президент від повернення конституційної реформи. “Пошта” порівняла ключові відмінності двох варіантів Основного закону

Опозиція домагається повернення Конституції 2006-2010 років, партія влади наполягає на розробці нового проекту, а поза тим про роботу Конституційної асамблеї Леоніда Кравчука тепер навіть не згадують.
Наступного тижня Верховна Рада створить комісію, що має зайнятися чи то процедурою повернення “старої” версії Основного закону, чи то ще одного варіанту його зміни. Відомо, що повернення конституційної реформи є однією із ключових вимог опозиційних депутатів на переговорах із президентом. Ще на позачерговому засіданні, що проводилося у вівторок- середу, мали домовитися про створення комісії, що мала узгодити позиції депутатів більшості та опозиційних фракцій. Однак через суперечки щодо “амністійного” проекту до цього питання так і не дійшло.
Спікер парламенту Володимир Рибак запевняє, що депутати займуться створенням комісії уже в перший тиждень нової сесії (яка, як відомо, розпочнеться уже четвертого лютого). “Ми вирішили створити тимчасову спеціальну комісію по конституційні реформі в парламенті, з представників усіх фракцій на пропорційній основі, домовились, підготували зараз проект. Я думаю, що четвертого-п’ятого лютого, коли відкриється четверта сесія, я погоджу усе з керівниками фракцій, і ми повинні це прийняти і працювати над конституційними змінами”, – розповів Рибак.
Цього тижня депутат від Партії регіонів Валерій Писаренко зареєстрував у ВР проект постанови, яким і передбачено створення конституційної комісії. У документі йдеться про розробку проекту закону, що передбачатиме повернення до парламентсько-президентської форми правління. На розгляд депутатам його мають внести до першого березня 2014-го. Головою комісії, згідно тексту постанови, мають намір призначити Руслана Князевича.
“Пошта” вирішила подивитися, що втратить президент від повернення “старого” варіанту Основного закону, і як від цього зміниться робота парламенту.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8318 / 1.54MB / SQL:{query_count}