Владу – народу

У кількох областях країни, створивши Народні ради, проголосили заборону на діяльність ПР та КПУ

сутички у Дніпропетровську (фото: Stepan Klimov)
Запущений минулого четверга процес захоплення місцевих рад переходить у нову стадію – проголошення Народних рад і створення загонів самооборони. На території кількох областей бути “регіоналом” чи комуністом тепер незаконно. Поки активісти створюють нові органи влади, прокуратура намагається відвоювати старі правила.
Станом на початок тижня активісти захопили обл­держадміністрації щонайменше у десятьох областях. Ще у чотирьох відбулися спроби захоплення ОДА, а у кількох містах влада вирішила розігнати активістів за допомогою міліціонерів і тітушок. До прикладу, у Дніпропетровську у ході такого протистояння поблизу ОДА постраждали десятки людей, серед них і шість журналістів. За словами очевидців, при розгоні “беркутівці” тісно співпрацювали зі “спортсменами”, покриваючи один одного…
До учорашнього дня активістам вдалося взяти під свій контроль обласні державні адміністрації в Івано-Франківській, Львівській, Волинській, Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій, Рівненській, Він­ницькій, Житомирській та Полтавській областях. 

інформація щодо захоплень ОДА по областях станом на понеділок (зображення: Inspired)
У Львові під час спільної позачергової сесії міської та обласної рад, що відбулася у суботу, 25 січня, депутати більшістю голосів визнали Народну раду колегіальним органом, що уповноважений представляти інтереси народу України. “Молодці!” – кричали депутатам по закінченні сесії задоволені львів’яни. Напевно, таке буває нечасто.
“Реалізуючи право народу України на самовизначення та безпосереднє здійснення влади, в зв’язку з узурпацією влади президентом України та Верховною Радою України через прийняття 16 січня 2014 року в неконституційний спосіб ряду законів, які ведуть до встановлення диктатури  в державі та звужують зміст і обсяг існуючих конституційних прав і свобод громадян, що суперечить частині третій статті 22 Конституції України, Львівська обласна рада вирішила визнати Народну раду України органом, уповноваженим представляти інтереси народу України, повноваження на створення якого надані рішенням Всенародних зборів громадян, які відбулися 19 січня 2014 року на майдані Незалежності у місті Києві”, – йдеться у тексті відповідної заяви.
Також депутати звернулися до своїх колег із сільських, селищних, районних та міських рад, аби і там пройшли позачергові сесії, на яких мали б висловити повну довіру до Народної ради. Окрім цього рішення депутати вирішили забрати в ОДА усі повноваження, що раніше були їй делеговані, створити виконавчий комітет, обов’язки голови якого виконуватиме голова облради Петро Колодій. А до всього вирішили утворити муніципальну дружину і проголосити будівлі на Винниченка пунктами обі­гріву населення…
Подібні рішення прийняли й у Чернівецькій, Волинській, Тернопільській та Івано-Франківській радах. Втім, у більшості із них на додачу проголосили ще й заборону на символіку та діяльність Партії регіонів та КПУ на території цих областей. Учора ж стало відомо, що фракція “регіоналів” у Львівській облраді прийняла рішення саморозпуститися. “Розуміючи, що ми несемо політичну відповідальність за ситуацію в державі, вважаємо за необхідне попросити вибачення у своїх виборців… Задля громадянського миру, збереження єдності України потрібні не заяви, а рішучі кроки. Тому фракція Партії регіонів у Львівській обласній раді припиняє свою діяльність в обласній раді і заявляє про свій саморозпуск”, – йдеться у заяві “регіоналів”. Її текст підписали дев’ять із десяти депутатів (усі, окрім голови фракції Ігоря Грещука).
 До теми                                         
Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Сало запевняє, що попри революційну ситуацію працює у звичному режимі. “Події, які стались не тільки в нашій області, а й по всій Україні – це не означає, що ми не повинні працювати”, – цитує заяву Олега Сала прес-служба ЛОДА. 
Там запевняють, що у ці дні відбуваються щоденні наради щодо забезпечення нормальної життєдіяльності Львівщини, зокрема роботи усіх оперативних служб у зв’язку з погіршенням погодних умов. 
“1,2 млн грн ми скерували на дороги, на підсипання доріг. Механізми працюють, піщано-соляними сумішами забезпечені. Можу запевнити громадян, що ми працюємо, ми надаємо всі послуги і все, що від нас залежить як від влади, ми все будемо робити, щоби люди себе комфортно почували”, – переконує губернатор.
У центральному офісі Партії регіонів не забарилися із реакцією на те, що відбувається у західних областях. “Партія регіонів звертається до Генерального прокурора провести розслідування антиконституційних дій так званих народних рад, дати правову оцінку й залучити винних до відповідальності відповідно до законодавства України”, – йдеться у повідомленні ПР, опублікованому на офіційному сайті партії. Хоча у деяких областях прокуратура і без нагадування зрозуміла, як слід реагувати.
До прикладу, у Тернополі окружний адміністративний суд вже визнав протиправними рішення про створення Народної ради, загону самооборони і висловлення недовіри голові ОДА Валентину Хоптяну. Позови до суду подали представники прокуратури області. Львівська обласна прокуратура теж оскаржила три рішення обласної ради, прийняті під час сесії 25 січня. Йдеться про утворення виконавчого комітету обл­ради, Народної ради та заклик до держслужбовців визнавати рішення останньої. “Конституцією України, жодною нормою Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, а також іншими законами не надано повноважень органам місцевого самоврядування щодо визнання представницькими органів, які утворені не у відповідності до вимог чинного законодавства та надання рекомендацій іншим органам місцевого самоврядування щодо виз­нання таких органів, а також встановлення будь-яких обмежень військовим та правоохоронним органам”, – йдеться на офіційному сайті прокуратури.
Поки що суд виніс ухвали про заборону оприлюднювати ці рішення, відтак усі ці заяви ще не набрали законної сили.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8931 / 1.62MB / SQL:{query_count}