У дорадчій кімнаті

У Львові досі не завершили жодної справи проти учасників Aвтомайдану

фото: Назарій Тузяк
Учора у Личаківському районному суді Львова відбувся розгляд двох справ щодо автомайданівців. Йдеться про людей, які нібито брали участь у поході на Межигір’я. Їх обвинувачують у невиконанні вимог інспекторів ДАІ, однак одним із найцікавіших спільних для них моментів є те, що протоколи про порушення складалися вже у Львові…
Засідання в одній із справ, як і у випадку із справою отця Михайла Димида, перенесли на третє лютого. Виявилося, що обвинувачена отримала матеріали по цій справі лише в день судового засідання. При цьому вона просила не робити зайвого розголосу із цього процесу, не називати ані його деталей, ані свого імені.
Інший автомайданівський процес також ще матиме продовження. У справі щодо Тараса Ротцевича (ті ж звинувачення) суддя прийняв рішення направити назад до ДАІ усі документи – вони укладені із численним порушеннями, зокрема протокол склали без обвинуваченого, вручили його сусідам, а до всього за кермом авто була зовсім інша людина. 
“Суд не закрив провадження у цій справі, а направив матеріали для належного оформлення до відділу ДАІ. Одночасно суд встановив, що протокол укладено із процесуальними порушеннями, зокрема особу, щодо якої складено протокол, навіть не було повідомлено про це, протокол склали без її відома, повідомлення було вручено через її сусідів, а це вже є грубим порушенням”, – розповідає захисник Ротцевича Оксана Куманська.
За її словами, як тільки у ДАІ ліквідують порушення, справа знову надійде до суду для подальшого розгляду. “Те, що протокол не був складений за присутності – це наш додатковий аргумент. Основний аргумент у тому, що ми просимо закрити справу – це відсутність адміністративного правопорушення як такого. Ротцевич не перебував за кермом транспортного засобу, а щодо того, хто перебував за кермом, не вчиняли жодних дій щодо зупинки транспорту”, – додає адвокат.
Відзначимо, що судові процеси, які відбуваються проти автомайданівців у Києві, закінчуються не на користь обвинувачених. Одна із небагатьох позитивних новин цих днів – звільнення активіста “Дорожнього контролю” Андрія Дзиндзі. Хоч там були зовсім інші звинувачення. У нашому ж випадку кожному учаснику Автомайдану, справу якого розглядають у львівських судах, можуть призначити сплатити 153 – 187 гривень штрафу або позбавити права керувати транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7602 / 1.54MB / SQL:{query_count}