“Зараз потрібно займатися захистом України!”

Андрій Парубій, народний депутат України, комендант Євромайдану в Києві, – про протистояння на вулиці Грушевського, гранати, водомети, помилки і план дій

фото: facebook.com.andriy.parubiy
Провокатори чи герої? Нині це чи не основне питання, на яке шукають відповіді українці. Ті, хто 19 січня слідкували за подіями з екранів телевізорів чи моніторів комп’ютерів, ті, хто безтурботно колядували на майдані Незалежності і ті, які не витримали... зірвались з місця і поїхали до Києва. Боротись не за когось із лідерів, а за свої права, за майбутнє наших дітей, за Україну! 
Коли на Водохреща у Києві тривало протистояння, ніхто не сумнівався, що влада розпочала війну проти українського народу. Але єресь, як завжди, сказали політики, мовляв, на вул. Грушевського – провокатори. 
Після цих слів і кадрів, на яких міліціянти б’ють мітингувальників і журналістів, видається, що опозиція лише прикривається так званими провокаторами, щоб не приступати до конкретних дій. Про те, що насправді відбувалося у Києві 19-20 січня “Пошта” поспілкувалась з львів’янином, активним громадським діячем, революціонером і народним депутатом Андрієм Парубієм (на фото).  
– Пане Андрію, розкажіть, будь ласка, як у неділю, 19 січня, розпочалось протистояння між “беркутівцями” і мітингувальниками на вул. Грушевського?
– Протистояння розпочали бійці “Беркуту” і внутрішніх військ. Вони почали без будь-якої причини закидувати гранатами людей, які стояли з другої сторони на вулиці Грушевського. Після того, як гранатами і димовими шашками було поранено багато мітингувальників, люди не витримали і почали давати відсіч.  
– Як людям вдалося втримати оборону?
– Наше завдання було максимально розборонити і недопустити поранення протестувальників. Але на нас було націлену таку велику кількість гранат і водометів, що більша частина киян почали самоорганізовуватись і давати більш рішучий опір. 

фото: Алексей Макульский
– Вас поранили? 
– Так, осколочні поранення  в ногу і рвана рана на руці. 
– Розкажіть, будь ласка, що трапилось?
– “Беркутівці” кидали гранати з прикріпленим скотчем до них камінням. Як наслідок, під час вибуху каміння відлітало і потрапляло в тіло. У мене сім по­ранень осколками глибиною п’ять-сім сантиметрів. Більшої і меншої глибини. 
– Ви були у лікарні?
– Ні. Медичну допомогу мені надали безпосередньо на Майдані. Багато хлопців із самооборони Майдану отримали ідентичні поранення. Дехто перебуває в лікарні, але більшість далі виконує свої обов’язки на Майдані. Більше ста людей було поранено цієї ночі під час штурму на вул. Грушевського. 
На нас було націлену таку велику кількість гранат і водометів, що більша частина киян почали самоорганізовуватись і давати більш рішучий опір
– Чи немає смертельних випадків, адже зараз є різна інформація у соціальних мережах?
– На щастя, немає. Проте деякі люди втратили око, іншим сильно понівечило обличчя, бо деякі гранати, які кидали “беркутівці” розривались на плечах людей, але летальних випадків не було. 
– Після чергової сутички з  “Беркутом” люди знову активізувались. Зокрема, багато львів’ян їдуть до Києва, але є такі, що бояться чи розчарувались. Що скажете  львів’янам зараз? 
– Бути на Майдані! Закликаю всіх львів’ян у дні, коли визначається доля України, бути в Києві на Майдані. Бути там, де є серце України! Де вирішується доля України! 
– Жінки теж хочуть їхати до Києва. Чи потрібні вони там?
– Прошу їхати лише чоловіків.

фото: Hanna Hrabarska
– Пане Андрію, на вашій сторінці у Facebook один із читачів написав наступне: “Щойно дійшов до розуміння, що хочу бачити в цій країні президентом Андрія Парубія”. Якою є ваша реакція на такі слова?
– Вважаю, що поділ посад – це одна із найбільших проблем, які є нині. Зараз потрібно відсунути в бік ці питання і займатися захистом України. Наша справа має перемогти. Цим я й займаюсь на Майдані. 
– Андрію, деякі політики казали, що бійку на вул. Грушевського організували провокатори... Як ви і люди на це відреагували?
– Ніякої реакції не було...
– Чому?
– Не було на це часу. Ми не реагували на жодні заяви. Наше завдання було максимально не допустити неконтрольованої ситуації і захистити людей, тому ніяких оцінок зараз я давати не хочу.
– Ви постійно тримаєте оборону із людьми, вночі чергуєте на Майдані, готові до активних дій. Скажіть, який маєте план?
– Зараз оголошую мобілізацію самооборони Майдану. Аби максимально збільшити кількість організованих людей. Є інформація про можливий штурм Майдану, бо сьогодні вже зібрали близько двадцяти тисяч військових підрозділів у Києві. Головне завдання – захистити Майдан під час можливого штурму. 
– Після двох місяців мирних мітингів і недільних віч люди не витримали і пішли в атаку. На вашу думку,  це правильний крок?
– Я розумію цих людей! Їх довели до відчаю. Просто до самого краю...
Розмовляла Наталія Пиртик
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8042 / 1.59MB / SQL:{query_count}