Як реагує на події в Україні світова преса

Світові видання пишуть про десятки тисяч нових демонстрантів, котрі приєдналися до протестів Євромайдану в Києві у неділю, та про те, як протестувальники висловлювали своє невдоволення опозиційними політиками за те, що вони не змогли взяти на себе роль явних лідерів та втілювати у життя дієву стратегію

Газети світу наголошують, що лише після кривавих сутичок у Києві президент Янукович виявив бажання розмовляти з опозицією. Преса критикує явну пасивність ЄС у подіях в Україні і звертає увагу на численні звернення до керівників ЄС з боку пересічних українців в інтернеті, де лунають приблизно однакові заклики: “Допоможіть Україні! Не сидіть, склавши руки!”, інформує Радіо Свобода.
Американська The Washington Post не виключає, що однією з причин стихійних сутичок тисяч українських протестувальників із міліцією в Києві є невдоволення учасників ось вже двомісячного протистояння Євромайданів з владою президента Януковича тим, як діють у цій ситуації три лідери української опозиції. Газета цитує пересічних учасників нинішніх протестів у Києві, зокрема, Інну Халак, яка каже, що три лідери партій – УДАРу, “Батьківщини” та “Свободи” – починають переслідувати свої власні цілі за рахунок руху протестів.
Видання зауважує, що деякі з учасників протестів бажали би мати такого лідера, як американський проповідник і борець за громадянські права Мартін Лютер Кінґ і цитують при цьому українського дослідника тоталітаризму Володимира В’ятровича, котрий каже, що “у таких суворих умовах подібні лідери українців з’являться”.
Газета також пише про вирішальну роль лідера партії УДАР Віталія Кличка в нічних сутичках у Києві, котрий був у епіцентрі подій та намагався не допустити радикалізації сутичок протестувальників із міліцією. Вашингтонське видання також звертає увагу на те, що Кличко у ніч на понеділок зустрівся з президентом Януковичем і вимагав від нього негайно припинити протистояння, йти на дострокові вибори та створення альтернативного уряду.
Швейцарська Neue Zurcher Zeitung інформує про “ескалацію подій у Києві” та масові сутички протестуючих з міліцією. Видання наголошує, що лише після кривавих сутичок на вулицях Києва президент Янукович виявив бажання вести переговори з опозицією. Газета також повідомляє, що на цих переговорах із владою лідери опозиції наполягатимуть на відставці нинішньої влади і дострокових виборах в країні. Видання з Цюріха цитує речника Вашингтона, котрий звернувся до української влади зі закликом “піти назустріч законним вимогам народу”.
Брюссельська EUObserver наголошує, що протести в Києві радикалізувалися “через невдоволення новими репресивними законами президента Януковича та в умовах бездіяльності ЄС”. Видання також повідомляє, що тема подій в Україні є сьогодні головною темою саміту міністрів закордонних справ ЄС під керівництвом глави закордонної політики Євросоюзу Катрін Ештон.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9007 / 1.54MB / SQL:{query_count}