Тільки правди і свободи

Економіст Богдан Гаврилишин – про доречність вимог Майдану, його особливість і негативи

фото: bhfoundation.com.ua
Опозиціонери зробили помилку, висунувши надто високі вимоги перед владою. На Майдані спершу треба було озвучити малі конкретні заклики і у випадку перемоги розширювати коло вимог. Таку думку в коментарі “Пошті” висловив українсько-швейцарський економіст, громадський діяч Богдан Гаврилишин. 
“Вимоги, що зараз ставлять опозиційні лідери, не є мудрими, тому що їх неможливо буде прийняти. Якби ставили менші, наприклад, випустити людей, яких побили, звільнити міністра внутрішніх справ тощо, тоді, якби влада пішла на перші поступки, можна було б зберігати Майдани та вимагати чогось більшого. Але вимагати зараз, щоб Президент пішов у відставку, щоб Кабінет Міністрів розпустили, щоб підписали Угоду про асоціацію упродовж цього місяця – нонсенс, це абсолютно неможливо”, – розповів кореспонденту “Пошти” Богдан Гаврилишин під час “Маршу мільйонів” у Києві.
“Нещодавно Євген Грицяк, який був організатором великих повстань у концтаборах (йдеться про повстання в Норильських таборах – “Пошта”), дуже гарну річ написав. Він казав, що треба діяти повільно: починати від одного, а потім переключатися на інше. Треба ставити вимоги, на які уряд міг би піти. І добре було б, щоб наші політичні лідери могли щось пропонувати. Треба озвучувати чіткі дії: що б вони робили, якби прийшли до влади”, – далі каже Гаврилишин.

фото: bhfoundation.com.ua
Він назвав ще один негативний момент цього протесту: акцент лише на тому, якою Україна не повинна бути. “Немає жодних пропозицій щодо того, якою б Україна мала бути, а йдеться лише про те, якої ми не хочемо. Сказати, що ми хочемо бути європейською країною, абсолютно зама­ло. Серед європейських країн є такі, що я б не хотів, аби Україна стала на них схожою…” 
Водночас ці події, на його переконання, є позитивними хоча б тому, що український народ вийшов, аби висловити свою волю. “До того ж, більшість українського народу це підтримує, і цікаво, що тут є дуже багато російськомовних. Це дуже важливо. Ми належимо до Європи, і це факт. Більшість українців – європейці, особливо у своїх цінностях, як це показала ще попередня революція – Помаранчева. 
Тоді говорили про дві речі – правду і свободу. Цілий світ нами дивувався. “Це якийсь унікальний народ! Вони нічого не вимагають для себе, тільки хочуть правди та свободи”. Це була фантастика… І сьогодні Європа справді нас хоче, ми це побачили. Це Європа програла в цій грі…” – впевнений Богдан Гаврилишин.
Цікаво також, що він розуміє, чому український Президент відступив перед підписанням Угоди про асоціацію. “Янукович не мав вибору. Він мусив піти на обіцянки Путіна, бо Україна потребує кілька мільярдів доларів тепер, а не за рік-три. І це гроші на кілька наступних місяців. Але вина його в тому, що він про це не сказав чітко під час переговорів. Такі можливості були. Він не мав вибору. Іноземна преса, між іншим, пише, що це Європа програла: там думали, які вимоги ставити, але не дивилися на те, що Україна зараз перебуває в такому стані, що їй треба наглого порятунку”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7757 / 1.55MB / SQL:{query_count}