Останній призов: що очікує українську армію?

Цієї осені в Україні відбудеться останній призов до армії. Відміна призову з весни наступного року означає, що він не буде примусовим. Призови формуватимуться вже тільки на контрактній основі

Армія прийматиме у свої ряди тих, хто сам виявив бажання служити. У повітряно-десантні війська і на флот вже з весни цього року приймають тільки за контрактом. За словами військових, на одне місце претендує 15 чоловік. У Міністерстві оборони України відзначають, що на контрактну службу в 2014 році заплановано прийняти близько 7 тисяч осіб віком від 18 до 40 років.
Скасування призову анонсував також і Президент України Віктор Янукович: “Аналіз останніх збройних конфліктів показує, що перемагають не кількістю, а якістю підготовки військових та оснащення”, – заявив він.

Які переваги контрактної армії?

Відповісти однозначно, яка служба є кращою – строкова чи контрактна, вкрай важко, пояснюють вояки. Кожна має свої переваги та недоліки. 
Вважають, що контрактна армія є більш професійною та мобільною, проте водночас виникає чимало проблем із підготовкою резервів у разі виникнення реальної загрози. Строкова ж служба, навпаки, дає можливість підготувати значні резерви, які за наявності загрози візьмуть до рук зброю та оперативно на неї відреагують. 
Нині вже близько 60% вояків української армії служить за контрактом
Зважаючи на те, що Україна є мирною державою, для неї недоцільно утримувати сотні тисяч стройовиків. Їй потрібна мобільна боєздатна армія. Контрактна армія – це стабільність у виплаті зарплат, які постійно підвищуються, хороше медичне забезпечення.

Як армія переходитиме на контракт?

Перехід української армії на комплектування за контрактом регулюється Державною комплексною програмою реформування та розвитку Збройних Сил України на період до 2017 року, яку нещодавно підписав Президент України Віктор Янукович. Варто зазначити, що реалізація окремих положень і пунктів програми, так би мовити, невідкладного характеру, почалася ще до її підписання.
На сьогодні вже близько 60% військових української армії служить за конт­рактом, і в найближчому майбутньому ця кількість збільшуватиметься до “нормативного показника”. За інформацією Мін­оборони, з початку року на контрактну службу було відібрано більше 8 тисяч претендентів. Поетапно підвищується матеріальне забезпечення військовослужбовців. 
З 1 січня 2014 року зарплату військовослужбовців усіх категорій підвищать на 20%, а потім підвищення відбуватимуться поетапно з 1 квітня і 1 липня. Тобто якщо зараз солдат на контракті отримує 1756 грн у місяць, то вже з наступного року отримуватиме більше 3000 грн. Офіцерська зарплатня становитиме більше 5000 грн. Крім того, у контрактників буде соцпакет – медобслуговування та пільгові путівки в санаторії.
Військкомати беруть в армію кращих із кращих, які підходять за станом здоров’я та професійними навичками
Вже найближчим часом суттєво збільшать обсяги будівництва житла для військовослужбовців. Сімейних військовослужбовців забезпечать службовим житлом у нових будинках, які зводитимуть на землі, що знаходиться на балансі Збройних Сил. 
Кошти на будівництво житла залучатимуть за рахунок продажу застарілого озброєння, за яке планують отримати близько 10 мільярдів гривень. До кінця 2017 року заплановано забезпечити житлом 45 тисяч військовослужбовців. У військкоматах говорять, що без солдатів не залишаться. Навіть навпаки – охочих служити зараз більше, ніж є реальна потреба. Тому нині військкомати беруть в армію кращих із кращих, які підходять за станом здоров’я і професійними навичками. 
Щодо чисельності Збройних Сил України, то зараз вона становить 182 тисячі осіб. З них 70 тисяч служить у бойових частинах і 112 тисяч у частинах забезпечення. У 2017 році чисельність армії становитиме 122 тисячі осіб, з яких 65 тисяч служитиме у бойових частинах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8441 / 1.56MB / SQL:{query_count}