Великий показ без змісту?

Блаженніший Любомир Гузар про державні святкування 1025-ліття Хрещення України–Русі

Відзначення чергової річниці Хрещення Русі-України не має сенсу, якщо воно позбавлене релігійного змісту. Таке переконання висловив Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир Гузар в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.
“Я не брав участі у святкуванні на державному рівні. Але ставлю питання: чи політики, громадяни, які відзначали цю дату, стали кращими християнами після цього? Чи менше хабарництва? Якщо так, то ми гідно провели подію. Коли ні – то це був великий показ без змісту”, – вважає духовний лідер українців. На думку Блаженнішого Любомира, сенс такого свята полягає в “обнові християнства”, адже це святкування “не події, а стану душі”.
“На урядовому рівні відзначення потрібне настільки, наскільки держава є християнською. Бо що тоді сталося? Київська Русь уже була великою державою. Не треба було ставати нею, залишалося лише охрестити її. Те саме сьогодні. Відзначення не має сенсу, якщо немає релігійного змісту. Наскільки тепер, через понад тисячу років, ми справді є християнами? У церквах було відновлення обітів хрещення. Думаю, це надзвичайно важливо. Раніше чи пізніше ми повинні замислитися, що сталося. Устами хрещених батьків ми відреклися гріха. Наскільки наше життя сьогодні це віддзеркалює? Оце важливо, а парад – це зовнішнє”, – каже Блаженніший.
Якщо працюватимемо над собою, прагнутимемо набути гарних думок, звичок, тоді матимемо велике майбутнє
На його переконання, якщо українці хочуть побудувати справді незалежну Україну, то мають насамперед звернути увагу на вічні цінності. “Наприклад, те, що на­в’язували нашим людям за сімдесят років комуністичного режиму. Були також і непогані речі. Але загалом що сталося? Ми одне одного боїмося, не довіряємо, дбаємо, щоб передусім було вигідно нам, не думаємо про те, як діяти чесно. Та якщо працюватимемо над собою, прагнутимемо набути гарних думок, звичок, тоді матимемо велике майбутнє. І кожен наступний День Незалежності буде ще кращим, бо перед нами – виправдана надія, що житимемо у справедливому, правдивому, щирому суспільстві. Чому святкування 1025-річчя могло бути дуже корисним? Бо мало пригадати людям, що означає жити по-християнськи”, – вважає Блаженніший Любомир.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7979 / 1.54MB / SQL:{query_count}