Продовження “Врадіївки”

Учасники “ходи на Київ” обіцяють знову повернутися на Майдан

фото: radiosvoboda.org
Вчора стало відомо, що Шевченківський райсуд закрив справу проти ініціатора “врадіївської ходи” Василя Любарця. Нагадаємо: його звинувачували у порушенні статті 181-1 Кодексу про адміністративні правопорушення (порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій). Любарець начебто порушив судову заборону Окружного адміністративного суду міста Києва протестувати на майдані Незалежності із 20 по 31 липня. 
Під час засідання суддя вирішив закрити справу через відсутність складу адміністративного правопорушення. “Як зазначає правозахисник Денис Овчаров, адвокат Любарця, заборонні рішення суду повинні стосуватися конкретних відповідачів, а не невизначеного переліку суб’єктів, тому заборона Окружного адміністративного суду міста Києва протестувати “іншим суб’єктам” на майдані Незалежності є неправосудною”, – повідомив на своїй сторінці у соцмережі активіст Михайло Лебедь.
Учасники “врадіївської ходи” мають намір знову поставити намети на Майдані. “27 липня опівдні ми знову вийдемо на Майдан, і там, звичайно, буде мітинг. Ми ставимо намети на Майдані безстроково. Тобто ночувати за межами Майдану вже не будемо”, – повідомив Василь Любарець. Він додав, що поки триває збір підписів незадоволених діями міліції громадян. У МВС зазначили: мітинг не розганятимуть, поки його учасники не порушуватимуть законів.
Результати отриманих на сьогодні експертиз дають підстави говорити про причетність заарештованих до зґвалтування і побиття жительки Врадіївки. Наразі проводяться ще 10 експертиз
До речі, вчора прокурор Миколаївської області Андрій Курись заявив: “Зараз у справі зґвалтування у Врадіївці є неспростовні докази причетності всіх трьох обвинувачених до злочину”. Однак він відмовився уточнити, про які саме факти йдеться. За його словами, остаточну кваліфікацію злочину визначать після проведення всіх експертиз. “Результати отриманих на сьогодні експертиз дають підстави говорити про причетність заарештованих до зґвалтування і побиття жительки Врадіївки. Наразі проводяться ще 10 експертиз. Прокуратура не зацікавлена у затягуванні справи, проте остаточну кваліфікацію злочину потрібно визначати тільки після отримання результатів всіх експертиз. Це може бути вже цього тижня”, – заявив Андрій Курись. Нагадаємо, у зґвалтуванні жительки Врадіївки підозрюють двох офіцерів міліції і таксиста.
Зазначимо також, що обурені жителі Врадіївки вимагають відставки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та проведення переатестації міліціонерів.
P.S. Учора Шевченківський райсуд Києва таки засудив до десяти днів арешту ініціатора “врадіївської ходи” Василя Любарця за порушення правил проведення мирних зборів. Як повідомляє Радіо Свобода, таке рішення оголосив суддя Анзор Саадулаєв. У відповідь Любарець розпочав голодування. Кілька активістів, які його підтримували, також приєдналися до цієї акції.
Нагадаємо: інший суддя Шевченківського суду за таким самим обвинуваченням виправдав Любарця, не знайшовши складу правопорушення. Виявилося, що міліція склала проти активіста два протоколи за звинуваченням у порушенні правил проведення мирних зборів, але в різні дні – 19 і 20 липня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7872 / 1.55MB / SQL:{query_count}