Привабливі землі

Україна потрапила до десятки найбільш привабливих для купівлі землі країн

фото: donoblzem.gov.ua
А от ринок земель у нас з’явиться ще не скоро. Відповідну реформу тимчасово зупинили, ухваливши мораторій. Як свідчать соціологічні опитування, більшість селян у країні підтримують заборону на купівлю/продаж землі, оскільки бояться запровадження вільного ринку.
Світова організація торгівлі у новому дослідженні оцінила потенційний обсяг землі для продажу в Україні у 1,2 млн га. За цим параметром наша держава увійшла до десятки найбільш привабливих для купівлі землі країн світу. Лідером рейтингу стала Демократична Республіка Конго, у якій потенційний обсяг землі для продажу оцінили у 8,1 млн га. На шостому місці розташувалася Росія із 2,8 млн га землі.
“Інвестори наголошують: вони готові вкладати кошти у розвиток сільськогосподарських угідь, аж до обладнання систем зрошення. Однак невизначеність у питанні захисту приватної власності на землю створює суттєві бар’єри для реалізації намірів”, – йдеться у звіті World Trade Report – 2013. Окрім цього, аналітики СОТ зауважують: “битва за ресурси”, зокрема й земельні, стимулює бізнес виявляти більшу активність на ринку земель, навіть в умовах несприятливого інвестиційного середовища. Схоже, це про нас.
Лише чверть українських селян готова продати свій земельний пай. Третина з них, між іншим, навіть не може визначити, скільки коштує їхня земля
Щоправда, сумнівно, що в Україні скоро зважаться скасувати мораторій на продаж земель. У листопаді депутати вкотре його подовжили, цього разу – аж до 2016-го. Ще цікавіше те, що дві третіх українських селян цілком підтримують такий крок. За останніми даними, продати свій земельний пай готова лише чверть українських селян. Третина з них, між іншим, навіть не може визначити, скільки коштує їхня земля. А ті, хто зміг прицінитися, впевнені: один гектар треба віддавати за 6000-7200 доларів. Принаймні такими є результати дослідження “Барометр земельної реформи: погляд учасників ринку землі”, яке здійснив Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки USAID.
За словами експертів, в українському суспільстві ще довго не буде згоди стосовно необхідності запроваджувати вільний ринок земель.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8108 / 1.53MB / SQL:{query_count}