Прикриті депутати

Рух “Чесно” проаналізував роботу депутатів за дві сесії

Депутати сьомого складу ВР не пішли далі своїх попередників, перейнявши болячки попередніх скликань – “кнопкодавство”, “прогульництво, “тушкування” та приховування інформації, яку б вони мали оприлюднювати. Про це свідчить аналіз роботи депутатів упродовж двох сесій, здійснений громадським рухом “Чесно”.
Зокрема активісти виявили 90 депутатів, які голосували не лише за себе, а за відсутнього колегу, а також 9 парламентарів, які змінили політичну позицію. Останніх насправді більше, позаяк у складі опозиції є немало й потенційних “тушок” – тих, то підозріло організовано підтримує урядові законопроекти.
“Хочу зауважити, що наше дослідження не показало усіх “тушок”, які є в парламенті. На сьогодні ми говоримо про те, що у Верховній Раді є дуже багато “латентних тушок”. Тобто, це ті депутати, які формально не виходили з фракції, яких не виключали з фракції, але які системно голосують за ті “шкурні” законопроекти, ми їх так називаємо людською мовою, які пропонує уряд і які йдуть на користь конкретних акціонерних товариств і компаній”, – розповіла в ефірі “5 каналу” координатор громадського руху “Чесно” Світлана Заліщук.
Активісти виявили 90 депутатів, які голосували не лише за себе, а за відсутнього колегу, а також 9 парламентарів, які змінили політичну позицію
Як відомо, від початку роботи ВР сьомого складу із різних причин фракція “Батьківщини” позбулася дев’ятьох депутатів: Андрія та Олександра Табалових, які не увійшли до складу фракції ще на етапі написання заяв; Володимира Купчака, В’ячеслава Кутового, Олега Канівця, Віталія Немілостівого, Ігоря Скосара, Романа Стаднійчука та Василя Кравчука.
Що ж до порушників конституційної вимоги голосувати персонально, то цей проступок найбільш характерний для Партії регіонів, аж 79 членів якої “розпускає картки”. У голосуванні за колег помітили також сімох комуністів, трьох представників “Батьківщини” та одного позафракційного депутата. “Регіонали” лідирують і за кількістю прогульників. Принаймні 17 членів фракції ПР були відсутні із невідомих причин на 12 із 46 засіданнях парламенту.
Надсилаючи депутатам запити, активісти “Чесно” перевіряли, наскільки ті готові звітувати про свою діяльність і, зокрема, витрату бюджетних коштів. Готових виявилося не так багато. На усі три звернення руху, що включали інформацію про помічників-консультантів, громадські приймальні, біографію, витрати на депутатську діяльність, майнові декларації та комерційні інтереси, відповіли лише 28 парламентарів. Найбільш готовими до відкритості виявилися представники “Батьківщини” (19 осіб).
Про детальний аналіз роботи депутатів під час другої сесії читайте в одному із наступних номерів “Пошти”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9282 / 1.54MB / SQL:{query_count}