Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно

Фахівці Головного управління юстиції у Львівській області роз'яснюють, які документи потрібні для проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно проводиться державними реєстраторами прав на нерухоме майно відповідних реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції, а також нотаріусами як спеціальними суб’єктами, на яких покладаються функції державного реєстратора прав.
Звертатися до реєстраційних служб за проведенням державної реєстрації прав необхідно у таких випадках:
– законом передбачено проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно;
– проведення державної реєстрації прав на підставі рішень органів влади, зокрема на підставі рішення суду, органів прокуратури, податкових органів, органів місцевого самоврядування;
– проведення державної реєстрації прав, які виникли до 1 січня 2013 року та не були зареєстровані відповідно до законодавства, яке діяло на час їх виникнення.
Право власності та інші речові права на нерухоме майно реєструються в реєстраційній службі за місцезнаходженням такого майна.
Для проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно необхідні такі документи. Заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо іншого речового права) або заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо обтяження речового права). Форми вказаних заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень визначені наказом Міністерства юстиції України від 17.04.2012 № 595/5 “Про впорядкування відносин, пов’язаних із державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.
Документ, що посвідчує особу заявника (пред’являється), копія надається. У разі подання заяви заінтересованою особою особисто така особа, крім документа, що посвідчує її особу, подає копію реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків (крім випадків, коли фізична особа через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку, офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України).
У разі подання заяви уповноваженою особою така особа, крім документа, що посвідчує її особу, пред’являє оригінал та подає копію документа, що підтверджує її повноваження. У разі подання заяви уповноваженою особою, яка діє від імені фізичної особи, така особа також подає копію документа, що посвідчує особу, яку вона представляє, та копію реєстраційного номера облікової картки платника податку такої фізичної особи.
Документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав. Документ про сплату державного мита (крім випадків, коли особа звільнена від сплати державного мита). Документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності на нерухоме майно, відповідно до пункту 27 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 № 703.
У випадках, передбачених Законом України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011№ 703 додатково подаються інші документи.
Вартість  адміністративної послуги за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно становить 119 грн (державне мито) та 120 грн (за надання витягу з Державного реєстру прав) відповідно до  Постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2012 № 1204. Адміністративна послуга надається в строк, що не перевищує 14 робочих днів.
Начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції у Львівській області Л.Є. Ясінська
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7560 / 1.56MB / SQL:{query_count}