Що робитимуть з “трубою”?

Парламент визначиться з реформою НАК “Нафтогазу” вже до кінця травня

Передусім це, звичайно, стосується можливості приватизації газотранспортної системи (ГТС). Зі слів спікера Верховної Ради Володимира Рибака, урядовий законопроект про реформування НАК “Наф­тогаз України” винесуть на обговорення депутатів упродовж наступних двох тижнів. 
Згідно з графіком роботи парламенту, пленарні засідання проходитимуть 14 – 17 і 21 – 24 травня. Учора вранці мали відбутися додаткові консультації голів фракцій зі спікером, під час яких повинні були уточнити порядок денний, внісши до нього й законопроект уряду (він, нагадаємо, передбачає оренду і приватизацію як української газотранспортної системи, так і дочірніх структур НАК “Нафтогаз”). Щоправда, досі не відомо, чи розглядали цей проект під час консультацій керівників фракцій.
Цікаво, що урядовці допускають можливість продажу… більш ніж половини вітчизняної ГТС. Та перешкоджає цьому закон, адже газотранспортна система – серед підприємств державного значення і не може бути приватизована. “Вважаю, що можна продати більше половини газотранспортної системи, якщо це буде вигідно державі. В Євросоюзі є країни, в яких не стоїть питання про 50 відсотків плюс одна акція, і держава володіє меншою частиною ГТС. Однак це не створює проблем, оскільки права кожного з міноритарних акціонерів захищені”, – заявив днями міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький. Він не сумнівається в тому, що Верховна Рада ухвалить зміни до законодавства, які дозволять приватизувати ГТС. Раніше Президент наголошував, що Україна може передати ГТС в оренду, але при цьому залишити її у державній власності.

До теми:

“Укртрансгаз” домовився з німецькою компанією про реконструкцію частини ГТС за 51 млн євро. Компанія-оператор газотранспортної системи “Укртрансгаз” 29 квітня уклала угоду з німецькою Ferrostaal Industrieanlagen GmbH про реконструкцію компресорної станції “Бар” газопроводу “Союз” (у Вінницькій обл.) вартістю 51,37 млн євро. Інформація про це розміщена у “Віснику державних закупівель”, повідомляють “Наші гроші”. Роботи мають виконати впродовж 29 місяців. Згідно з розрахунками “Укртрансгазу”, реконструкція дозволить забезпечити надійну, ефективну і екологічну роботу обладнання протягом найближчих 25-30 років. Раніше урядовці заявляли, що модернізація компресорної станції “Бар” газопроводу “Союз” стане “першою ластівкою” співпраці України з європейськими партнерами щодо модернізації вітчизняної ГТС.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7820 / 1.54MB / SQL:{query_count}