Хто побачив – той хоче

Що частіше українці бувають у країнах ЄС, то більше хочуть там жити

Європейський Союз в українців асоціюється із багатством, Росія – із природними ресурсами, а от Україна – із бідністю та корупцією. Наші громадяни вважають, що жити краще в Білорусії або ж РФ, якщо в Європу не пустять.
Цікаво, що більше ніж половина українців впевнена: коли-небудь нас таки приймуть у Європейський Союз. Такої думки притримується 57% наших співгромадян, із них чотири відсотки вважають, що станеться це у найближчі рік-два, ще 12% – через три-п’ять років, а 18% – не швидше ніж за п’ять-десять років. У той же час аж чверть українців переконані: Україну до ЄС не візьмуть. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”. В цілому ж лише п’ята частина українців вважає, що ЄС надалі розростатиметься. Чимало українців певні: ЄС або розпадеться (9%), або зменшиться до кількох потужних держав (16%). У монолітності ЄС впевнені лише 50% опитаних.
Не перший рік у нашій країні спостерігається і така тенденція: кількість прихильників вступу до ЄС є приблизно такою ж, як і тих, хто хоче вступати до Митного союзу. 
Окрім того, соціологи із “Рейтингу” з’ясували: що частіше люди були в Європі, то більше бажання там жити вони мають. Хоча за останні кілька років країни ЄС відвідували лише 12% українців, а в державах СНД побувало близько чверті наших співгромадян. Цікаво й інше. Більшість українців сьогодні переконана, що країні необхідна стабільність. Водночас та ж таки більшість вважає, що вступ до ЄС – це зміни. 
Олексій Антипович, директор соціологічної групи “Рейтинг”
– У тому, що більшість українців прагне стабільності, асоціює вступ до ЄС зі змінами і при цьому хоче до ЄС, парадоксу немає. У нас же лише трішки більше ніж половина населення підтримує вступ до Євросоюзу, а доволі значний відсоток респондентів підтримує вступ до Митного союзу. Отримані дані демонструють: ті, хто хоче змін, швидше обирають Євросоюз, а ті, хто хоче стабільності, відновлення колишнього Радянського Союзу, підтримують Митний союз. Тому немає ніякої суперечності. Якщо українці прагнуть змін, автоматично вони більше захочуть у Європу. І це швидше за все буде визначальним фактором, аби змінилися настрої стосовно Євросоюзу, адже зараз значної переваги європейський вектор не має. У довгостроковій перспективі можна очікувати збільшення підтримки Євросоюзу. Адже молодь підтримує Європу, а старше покоління – Митний союз або ж відновлення Радянського Союзу. Отже, змінюватимуться покоління – змінюватиметься і баланс на користь вибору українцями ЄС. Але в нинішніх, короткострокових замірах, які ми проводили упродовж останніх років, особливих змін не спостерігається. На це може вплинути хіба що активна інформаційна політика європейських представників чи української влади, спрямована на інформування про преваги та недоліки ЄС. Як бачите, наше дослідження виявило: що більше українці бували за кордоном, то частіше вони обирають європейський вектор, хочуть жити у Європі. Побувавши за кордоном, наші співгромадяни починають розуміти його переваги. У нас кількість людей, які не хочуть до ЄС, трішки перетинається із кількістю тих, хто не хоче до Митного союзу. Виходить, що приблизно кожен п’ятий не хоче ані туди, ані туди.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8949 / 1.55MB / SQL:{query_count}