Чекайте нових квитанцій

Із початку тижня українці отримуватимуть чеки на сплату податку на нерухомість

Уже з понеділка українці почнуть отримувати квитанції на сплату нового податку – на нерухоме майно. Урядовці запевняють, що такі документи отримуватимуть далеко не всі, а лише порівняно заможні громадяни.
Цей збір передбачений Податковим кодексом. Сплачуватиметься він авансом на весь рік. При цьому малозабезпечені громадяни матимуть право сплачувати його частинами. 
Оподаткуванню підлягатиме лише житлова нерухомість – житлові будинки, прибудови до них, будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах. Для фізичних осіб передбачена пільга – квартири площею до 120 кв. м і житлові будинки площею до 250 кв. м не оподатковуватимуться. 
Хоча така послуга стосу­ва­тиметься лише одного об’єк­та. Тобто, якщо у власності громадянина є кілька квартир, за деякі із них таки доведеться заплатити. За які саме – слід з’ясувати разом із фахівцями податкової, попередньо звернувшись до них. Якщо ж не звернутися, пільгу застосують до того об’єкта, в якому платник податку зареєстрований. Якщо ви не будете згодні із нарахованими у повідомленні сумами, також мусите звернутися до податкової для звіряння даних, але це слід робити не пізніше ніж через два місяці після отримання повідомлення.
Загалом оплаті підлягатимуть лише “зайві” квадратні метри. Тобто, маючи квартиру площею у 125 кв. м, сплатити треба буде лише за 5 кв. м. Сплатити податок слід упродовж двох місяців із дня отримання квитанції. Для цього можна скористатися як послугами банків, так і послугами поштових відділень. Для жителів сільської місцевості передбачено можливість оплатити податок через каси сільських рад.
Розраховуватимуть ставку податку на основі мінімальної зарплати. Так, для квартир площею не більше 240 кв. м та будинків площею до 500 кв. м така ставка не може перевищувати один відсоток (1%) від розміру “мінімалки” (станом на перше січня поточного року) за один квадратний метр. Розмір податку може бути й меншим – це встановлюватимуть сільські, селищні або міські ради. Враховуючи те, що з початку року розмір мінімальної зарплати становить 1 147 гривень, можемо підрахувати, що за квартиру площею 121 кв. м (враховуючи пільгу на 120 кв. м) слід заплатити 11,47 гривень. А от для квартир площею понад 240 кв. м та житлових будинків площею понад 500 кв. м ставка податку становитиме 2,7% від мінімальної зарплати. Отже, за кожен зайвий квадратний метр у такому разі доведеться платити 31 гривню.
У Міністерстві доходів та зборів порахували: вже цього року місцеві бюджети отримають близько 
75 мільйонів гривень від нового податку. У розмові із “Поштою” президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер запевнив, що такий податок є цілком нормальним. У багатьох країнах його “прив’язують” до податку на землю, адже житло невіддільне від тієї землі, на якій побудоване. Тобто сама ідея є непоганою, каже економіст, тільки б гроші спрямовували до місцевих бюджетів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7431 / 1.56MB / SQL:{query_count}