“Подяка” чиновнику

Соціологи з’ясували, чому українці дають хабарі

 Соціологи з’ясували, чому українці дають хабарі

Лише 10% українців давали чиновникам хабарі за певні послуги. Про це свідчать результати дослідження, проведеного фондом “Демократичні ініціативи” та Київським міжнародним інститутом соціології. Цікаво, що 13,5% респондентів взагалі відмовилися відповідати на це запитання.
Соціологи дізнавалися й думку українців про те, чому наші люди дають хабарі. Найпопулярнішим варіантом відповіді є “так простіше і легше вирішити проблеми” (35%). Ще 26% громадян вважають, що хабарі стали нормою українського життя; 19% кажуть, що чиновники вимагають хабарі; майже 7% упевнені, що хабарництво процвітає, бо наше законодавство таке заплутане, що пересічна людина не в змозі у ньому розібратися; 4% стверджують, що хабарі дають лише в тих випадках, коли люди хочуть того, що їм за законом не належиться;  ще 3% – що таким чином громадяни “дякують” за добрі справи чиновникам.
Цікаво, що більшість людей вважають: найдієвішим у боротьбі з корупцією буде звільнення посадовця з роботи без права обіймати посади в органах влади (54%) та посилення кримінальної відповідальності чиновників (46%).
Опитування проводили серед відвідувачів центрів надання адміністративних послуг та виконкомів міських рад у 10 містах України: Києві, Дніпропетровську, Львові, Харкові, Рівному, Хмельницькому, Черкасах, Полтаві, Луганську, Миколаєві. У кожному з цих міст було опитано по 100 респондентів за методикою екзит-полу (на виході їх добирали з певним кроком – кожен четвертий або п’ятий).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8261 / 1.53MB / SQL:{query_count}