Рішення у справі Тимошенко

Європейський суд з прав людини наступного тижня ухвалить рішення щодо “газової” справи Юлії Тимошенко.

 

Європейський суд з прав людини наступного тижня ухвалить рішення щодо “газової” справи Юлії Тимошенко.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби ЄСПЛ, розміщеному на офіційному сайті установи в середу. “Європейський суд з прав людини винесе рішення у справі “Тимошенко проти України” під час публічних слухань в Страсбурзі у вівторок, 30 квітня, о 10 годині 30 хвилин”, – йдеться у прес-релізі.
Захисники екс-прем’єра сподіваються, що суд таки визнає те, що ув’язнення Тимошенко було політично вмотивованим, але зазначають, що на її звільнення це не матиме прямого впливу. “Не можна недооцінювати того, що скаже Європейський суд з приводу справи Тимошенко, – щодо законності взяття її під варту і порушення права на заборону катування. Це не підстава для звільнення з-під варти, але це буде принципове рішення – чи мало політичну мотивацію взяття Тимошенко під варту, а отже, політичну мотивацію всього процесу”, – цитує “DT.UA” слова адвоката Валентини Теличенко.
Скарга до суду від екс-прем’єра надійшла в серпні 2011 року. Юлія Володимирівна запевняє, що українська влада порушила низку статей Європейської конвенції з прав людини і основоположних свобод, зокрема, статтю третю (заборона катування), статтю п’яту (право на свободу та особисту недоторканність), статтю восьму (право на повагу до приватного і сімейного життя) і статтю 18 (межі застосування обмеження прав). Після того як Вищий спеціалізований суд залишив чинним вирок у “газовій” справі, Юлія Тимошенко звернулася до ЄСПЛ зі ще однією скаргою про порушення її права на справедливий суд у зв’язку з політичними мотивами (ст. 6, ст. 18 Європейської конвенції з прав людини).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7391 / 1.53MB / SQL:{query_count}