Далека “біометрика”

Нові зразки паспортів українці побачать не раніше 2016 року

 

Нові зразки паспортів українці побачать не раніше 2016 року

Жителі Львівщини одними з перших отримають біометричні паспорти. Однак станеться це ще не скоро. Попри те що закон про демографічний реєстр прийняли майже півроку назад, а зразки цих біометричних документів затвердили місяць тому, отримати їх можна буде лише через кілька років. За оптимістичними підрахунками – не раніше 2016-го.
 “Питання не в тому, що ми не хочемо цього робити. Питання в тому, щоб забезпечити це необхідним технічним обладнанням. Як я знаю, запровадження біомет­ричних паспортів буде поетапним. На першому етапі розпочнеться їх виготовлення у трьох експериментальних областях – Львівській, Київській та Харківській”, – розповів учора під час прес-конференції начальник головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області Ярослав Скиба.
З його слів, для здійснення переходу на нові зразки особистих документів слід привести до ладу внутрішнє законодавство та зібрати велику суму коштів. “Для того, щоб в Україні почали виготовляти біомет­ричні паспорти, потрібно 187 мільйонів. Бюджетний рік розпочався, тому однозначно в цьому році тих 187 мільйонів у бюджеті не буде. Їх можуть закласти вже наступного року”, –  каже він.
Але в Державній міграційній службі уже пояснюють, як часто українцям доведеться міняти документи та як вони виглядатимуть. Внутрішній паспорт видаватимуть одразу ж після народження особи терміном на десять років. Існуватимуть варіанти і з чипом, на якому буде записана особиста інформація, і без нього – для тих, хто із релігійних міркувань не захоче “оцифровувати” її. Передбачили і третій варіант – паспорт із чипом, у якому буде вказаний тільки особистий номер із демографічного реєстру. Але в більшості випадків до електронних носіїв вноситимуть дані про місце реєстрації, сімейний стан, а також біометричні дані, відцифровані відбитки пальців рук, відцифрований вираз обличчя, підпис особи…
Закордонні паспорти й далі виготовлятимуть у вигляді книжечки на 32 сторінки. Крім того, до них додадуть ще й сторінку з даними та електронним носієм інформації. Особам, які не досягли 16-річного віку, такий документ видаватимуть терміном на чотири роки, старшим – на 10 років.
У міграційній службі запевняють: міняти теперішні паспорти на біометричні одразу ж – необов’язково. Внутрішній паспорт залишиться дійсним назавжди і замінити його цифровим можна буде лише на бажання. А от закордонні доведеться оновити відразу ж після закінчення терміну давності (10 років).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8034 / 1.54MB / SQL:{query_count}