Мандрівка за кордон без клопотів

“Пошта” розповідає, які документи варто підготувати заздалегідь, аби без проблем перетнути кордон України з дитиною

“Пошта” розповідає, які документи варто підготувати заздалегідь, аби без проблем перетнути кордон України з дитиною

Щороку чимало батьків планує поїхати зі своїми дітьми на відпочинок за кордон. Буває й таке, що через недбале ставлення до оформлення документів їм відмовляють у перетині кордону. Наприклад, торік співробітникам Львівського прикордонного загону довелося відмовити у пропуску 114 дітям. 

“Основна причина відмов – це відсутність доручень від батьків у разі, коли дитину супроводжує лише хтось один із них або уповноважена батьками особа. Крім того, причиною можуть бути недійсні документи для закордонних поїздок, відсутність документів на право перетину кордону, відсутність фото дітей у документах батьків, закінчення терміну дії паспорта, технічна несправність документа”, – каже начальник прес-служби Львівського прикордонного загону Ярослава Мельник.

Отже, не забувайте, що дитина будь-якого віку повинна мати документ для виїзду за кордон: 

– якщо донечці чи синочку менше ніж п’ять років, подбайте про те, аби їх дані були внесені у закордонні паспорти батьків;

– якщо дитині більше ніж п’ять років, оформіть дитячий проїзний документ; 

– донька чи син віком від вісімнадцяти років повинні мати закордонний паспорт. 

Якщо ж дитина ще не досягла 16-ти річного віку і виїжджає за кордон з одним із батьків або з довіреними особами, для її виїзду необхідна нотаріально завірена довіреність одного з батьків, тобто дозвіл на вивіз дитини за кордон.

Прикордонники вкотре наголошують: якщо жінка та чоловік розлучені і хтось із них хоче поїхати за кордон із дитиною, потрібна обов’язкова (!) письмова згода іншої сторони. Вона має бути завірена нотаріально. Якщо ж одна зі сторін  не може або не хоче дати згоду, таке питання вирішує суд. Але вирішити це варто заздалегідь. Якщо дійти згоди не вдалося, за кордон дитину не пустять! 

Ще один важливий момент: у випадку перетину державного кордону дитиною, яка ще не досягла 16-річного віку, у супроводі обох батьків, що мають різні прізвища, у пункті пропуску потрібно надати оригінал свідоцтва про народження.

Дозволити виїзд без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків можуть у таких випадках:

– якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства (ці дані є у свідоцтві про народження);

– якщо дитина вибуває на постійне місце проживання за межі України;

– у разі подання таких  документів або їх нотаріально засвідчених копій:

а) свідоцтво про смерть другого з батьків;

б) рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

в) рішення суду  про  визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

г) рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

ґ) рішення суду про надання дозволу на  виїзд з  України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

д) довідка про народження дитини, в якій зазначено, що її виховує одинока матір 

ДО ТЕМИ

Щодо питань правильного оформлення документів для виїзду дітей за кордон варто проконсультуватися з туристичними фірмами. Також необхідну інформацію можна отримати на веб-сайті прикордонного відомства dpsu.gov.ua або за тел.: 527-63-63. 

 

Започатковано попереднє інформування прикордонників про групи туристів шляхом надсилання їх списків на електронні адреси пунктів пропуску, а саме міжнародний пункт пропуску “Рава-Руська” (rava_ruska_avto@pvu.gov.ua), “Устилуг” (ustilug_avto@pvu.gov.ua) та “Львів-аеропорт” (lviv_avia@pvu.gov.ua). Ця інформація дасть змогу пришвидшити процедуру прикордонного оформлення.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9301 / 1.56MB / SQL:{query_count}