Дружба дружбою, але жити – окремо

Більшість українців та росіян сходяться на тому, що країни мають бути окремими, але із мінімумом бар’єрів

Більшість українців та росіян сходяться на тому, що країни мають бути окремими, але із мінімумом бар’єрів

Президентство Віктора Януковича й справді покращило сприйняття України росіянами. Якщо у вересні 2009-ого року у Росії 46% добре ставилися до українців, а 44% погано, то тепер там інші настрої: тепер до нас прихильно ставляться 74%, а погано – 18%. З іншого боку за цей же період українці трішки “прохололи”: із 92% громадян, які були доброї думки про РФ, залишилося 85%. Погано ставляться до Росії сьогодні 8% українців.

Загалом , як бачимо, українці більш приязні до Росії, аніж росіяни до України. Але маємо деяку регіональну специфіку. Найприхильнішими до сусідів у нас є східняки (94% ставляться до РФ прихильно) та мешканці південних областей (92%). Значно менше таких на заході країни – 68% (водночас тих, які ставляться до Росії погано, – аж 20%).

Як показує соціологічне дослідження, проведене КМІСом та Левада-центром, більшість громадян обох країн хочуть жити у дружніх незалежних країнах, але із відкритими кордонами, без віз та митниць. Кількість тих, які бажають більш ізольованих відносин між країнами (із закритими кордонами, візами та митницями) в останні роки майже не змінюється: в Україні таких 11-13%, у Росії – 13-16%.

Дослідження проводили із 8 по 17 лютого у РФ (Левада-центр) та Україні (КМІС). В Україні методом інтерв’ю опитано 2032 респонденти, що проживають в усіх регіонах країни. Похибка не перевищує 3,3%. У Росії опитали 1601 респондента у 126 населених пунктах. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8117 / 1.53MB / SQL:{query_count}