Чи безпечні наші ТЕС?

Загальноукраїнська перевірка теплових електростанцій має показати, чи багато у нас небезпечних об’єктів

Загальноукраїнська перевірка теплових електростанцій має показати, чи багато у нас небезпечних об’єктів

В Україні розпочали перевірки тепло­електростанцій. Зокрема позапланову перевірку розпочали й на Добротвірській ТЕС. Її результати стануть відомі наприкінці тижня.

У п’ятницю, 29 березня, на Вуглегірській ТЕС (Донецька область) спалахнула пожежа. Ліквідувати її змогли лише через 13 годин – у суботу вранці. За попередніми даними, спалах почався із займання обладнання, яке перетирає вугілля в пил. У підсумку знищено чотири із семи енергоблоків, один працівник станції загинув, а дев’ятеро постраждали. Уже наступного дня урядовці запевнювали, що місту допоможуть, чим зможуть, а саму станцію повністю відновлять. Працівникам пообіцяли зберегти зарплату, хоча вже в понеділок поінформували, що частину із них доведеться переводити на інші роботи.

Учора двоє із постраждалих під час пожежі уже виписалися із лікарні. “Одна людина загинула і дев’ятеро осіб постраждали від отруєння чадним газом – такі наслідки аварії, що сталася у Світлодарську (місто на Донеччині, де розташована Вуглегірська станція – “Пошта”). Сьогодні в лікарні перебуває сім осіб. Двоє вже виписалися. Стан здоров’я інших не викликає побоювань. У них спостерігається позитивна динаміка до одужання”, – повідомив журналістам голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький. За його інформацією, лише на розбирання зруйнованих чотирьох блоків станції знадобиться два або й більше місяців.

Аварія на тепловій електростанції стала приводом розпочати загальну перевірку усіх ТЕС країни. За результатами наради в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості створили Комісію із вивчення технічного стану усіх теплових електростанцій. Про планові перевірки, постійний моніторинг таких об’єктів нічого не відомо. Можемо припустити, якби проводився належний огляд, не було б необхідності перевіряти усі станції – усе б знали.

Як повідомили “Пошті” у територіальному управлінні Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки у Львівській області, загальний план перевірок ТЕС справді існує. Хоч там і не змогли пригадати, коли востаннє перевіряли станцію у Добротворі. Але від початку тижня там, як і на всіх аналогічних станціях країни, розпочали позапланову перевірку за дорученням віце-прем’єр-міністра. У прес-службі Держгірпромнагляду пояснюють, що передусім дивитимуться на стан обладнання із пилеприготування, теплоізоляцію трубопроводів, протипожежний захист та забезпечення працівників станції засобами індивідуального та колективного захисту. “Ми власне зараз є на перевірці. Тільки розглядаємо документацію, тому детальнішої інформації поки не можу надати. Думаю, ця перевірка триватиме до кінця тижня”, – повідомив “Пошті” заступник голови Держгірпромнагляду Ігор Терех.

До речі, рік назад – у березні 2012-го – на Добротвірській станції теж спалахнула пожежа. Загалом, якщо вірити моніторингу, який проводить національна енергетична компанія “Укренерго”, минулого року на цій станції було 10 перерв, пов’язаних із локальними порушеннями (так звані відмови першої та другої категорії). А ще рік до того – аж 17 відмов. Більшість із них стається із вини персоналу, хоча тут є й глибше пояснення: значна частина обладнання на українських ТЕС експлуатується понад 25 років. Якщо його не модернізувати, подібні до “вуглегірської” ситуації відбуватимуться частіше. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8348 / 1.56MB / SQL:{query_count}