Негода накоїла лиха

Березневі снігопади знищили 10 мільйонів тонн урожаю зернових

Березневі снігопади знищили 10 мільйонів тонн урожаю зернових

Рекордна кількість снігу та нетипові для кінця березня морози завдали шкоди вже посіяним сільгоспкультурам та блокували проведення подальших робіт.  “Потрібно чекати, поки зійде сніг, а потім – поки земля вбере вологу. На це знадобиться мінімум три тижні. Значить врожаю, якого очікували, нам не бачити”, – каже президент Асоціації фермерів та землекористувачів Микола Миркевич, зазначає ipress.ua.

З його слів, цифра втрат урожаю зернових буде двозначною, тобто сільгоспвиробники недорахуються щонайменше десятої його частини.

Директор Гідрометцентру Микола Кульбіда констатує, що за теперішніх погодних умов падіння врожайності неминуче: “Втрати врожаю можливі в межах 15–18%”.

Однак зараз прогнозувати збитки важко, оскільки в новітній історії України снігопаду такого масштабу ще не було.

На початку січня Мінагропрод прогнозував врожай у 2013 році на рівні 50 млн тонн, що на 8% більше, ніж у попередньому (46,2 млн тонн). З урахуванням втрат, завданих снігопадом, результат буде не більшим ніж 41-42,5 млн тонн.

Експерт аграрних ринків асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Тарас Висоцький каже, що аномальні опади нашкодили не всім – у деяких регіонах вологи в ґрунті не вистачало, відповідно, там снігопад створив позитивний ефект.

“Загалом втрати озимини можуть становити близько 500 тис. га, що в принципі є нормальним показником для наших кліматичних умов”, – додає він.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8222 / 1.53MB / SQL:{query_count}