Зменшити смертність на дорогах

В Україні планують створити інтерактивну карту місць ДТП 

В Україні планують створити інтерактивну карту місць ДТП 

В Україні у 2013-му має почати роботу програмно-апаратний комплекс для створення інтерактивної карти місць ДТП. Кабмін затвердив державну цільову програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху. Вона передбачає технічне переоснащення автодоріг та Державтоінспекції, а також установку автоматизованих засобів контролю швидкості, зазначає “Комерсант-Україна”.

Державна програма підвищення рівня безпеки дорожнього руху була розроблена МВС і Міністерством інфраструктури. Вона передбачає, зокрема, зростання рівня безпеки дорожнього руху, підвищення професіоналізму співробітників ДАІ, технічне переоснащення автодоріг та Державтоінспекції. Програма розрахована на 2013-2016 рр. Загальний обсяг її фінансування складає 5,4 млрд грн. Пропонують щороку виділяти на реалізацію програми приблизно по 1,7 млрд грн. 

Вже в поточному році в Україні повинен почати роботу програмно-апаратний комплекс для створення інтерактивної карти місць ДТП з розміщенням інформації про них в інтернеті. Підрозділи ДАІ будуть оснащені 1,2 тис. портативними GPS-передавачами для фіксації координат місць пригод. 

Програмою передбачена закупівля і установка впродовж чотирьох років 500 комплексів відеоконтролю “Рубіж”, що дозволяють розпізнавати автомобільні номери, проводити автоматичну відеофіксацію і перевірку транспорту. Вже в цьому році почне працювати 120 таких комплексів. Ще 4,2 тис. комплексів відеофіксації порушень будуть встановлені на автомобілях ДАІ.

Також ДАІ отримає 27 пересувних дорожніх лабораторій для контролю безпеки експлуатаційного стану автодоріг. На магістралях країни буде встановлено 300 лазерних систем вимірювання швидкості з функцією розпізнання номерних знаків і можливістю автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху, 100 з яких пропонується встановити вже в цьому році.

Як акцентують в Департаменті ДАІ, очікується, що реалізація програми призведе до зниження аварійності. “Якщо все, що закладено в програмі буде виконано, ми зможемо наблизитися до середньоєвропейського рівня безпеки руху – зокрема, зменшити кількість загиблих внаслідок ДТП із 10, 6 до 7,5 осіб на 100 тис. населення”, – кажуть в Департаменті ДАІ . 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8545 / 1.54MB / SQL:{query_count}