Країна протестів

В Україні все частіше вдаються до радикальних акцій

В Україні все частіше вдаються до радикальних акцій

Задля того, аби відстояти власні права, українці все частіше виходять на вулиці. Як свідчить моніторинг акцій протесту Центру дослідження суспільства, порівняно із 2011-им число зібрань зросло на 60%. Показово ще й те, що збільшується й кількість аполітичних протестів – чи то політсили не підтримують містечкові ініціативи, чи політиків просто стороняться.

Піки протестної активності припадають на липень (407 акцій) та жовтень (446 протестів). Це, нагадаємо, апогей протистояння, спричиненого прийняттям Закону “Про засади державної мовної політики”, а також виборчий період. Але збільшення протестної активності пов’язане не лише із цими двома подіями: “Помітно, що, починаючи з березня, кількість протестних подій залишалася все одно дуже високою, порівняно з показниками двох минулих років. Це свідчить про те, що протестна активність 2012 року далеко не зводилася до боротьби за мову та за місця в парламенті. Паралельно з нею наростала менш помітна боротьба навколо питань, що найбільше турбують українських громадян”.

Цікаво що, порівняно із двома попередніми роками, зросла частка радикальних протестів: минулого року такою була кожна десята акція. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8572 / 1.52MB / SQL:{query_count}