Корупція відлякує

Інвестори погрожують не давати коштів Україні, якщо вона не вирішить цієї проблеми

Інвестори погрожують не давати коштів Україні, якщо вона не вирішить цієї проблеми

Один із найщедріших кредиторів України погрожує припинити спів­працю через корупцію. Європейський банк реконструкції та розвитку може відмовитися надавати фінансову допомогу Україні, якщо вона не подолає корупції. “Суперечки вирішуються в судах з допомогою певної “подяки”. ЄБРР не надаватиме допомогу країні, якщо не буде вирішена проблема корупції”, – передає слова заступника директора ЄБРР в Україні Грема Хатчінсона DT.UA.

Експерт пропонує створити в Україні інститут фінансового омбудсмена, оскільки відсутність упевненості в захисті своїх капіталовкладень і нестабільність українського ринку відлякують інвесторів від приходу в Україну. Зі слів Хатчінсона, окрім корупції, серйозною проблемою є й рейдерські атаки на бізнес.

Поза тим, кілька днів тому Європейський банк реконструкції та розвитку ухвалив рішення сприяти реалізації програми підвищення безпеки енергоблоків українських АЕС. Банк виділить кредит – 300 млн євро. “Внаслідок виконання цієї програми українські АЕС будуть приведені у відповідність до міжнародних стандартів безпеки згідно з керівництвом МАГАТЕ”, – йдеться у повідомленні ЄБРР. Модернізацію енергоблоків планують завершити до кінця 2017 року.

До речі, згідно з даними Transparency International, за сприйняттям корупції Україна перебуває на 114 місці в світі. Експерти цієї організації наголошують, що ми найбільш корумпована країна Європи. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8677 / 1.53MB / SQL:{query_count}