Тимошенко не винна?

Більшість громадян України вважають, що екс-прем’єр не замовляла вбивства Євгена Щербаня

Більшість громадян України вважають, що екс-прем’єр не замовляла вбивства Євгена Щербаня

Українці в більшості своїй не вірять, що Юлія Тимошенко замовила вбивство Євгена Щербаня. Протилежної думки 24% громадян. Цікаво, що немає регіону, в якому більшість громадян вірили б у те, що екс-прем’єрка винна. Серед прихильників провідних політичних партій левову частку також становлять ті, хто не вважає обвинувачену замовницею злочину. Такими є дані соціологічного опитування КМІСу. 

Соціологи питали думки 2032 респондентів у всіх областях України, похибка не перевищує 3,3% (для значень, близьких до 1,4%, – 5%). Як і очікувалося, найбільше тих, що вірять офіційному слідству, серед жителів південних та східних областей, а також серед виборців Партії регіонів.

Показово, що в понеділок Венеціанська комісія прийняла рекомендації країнам-членам Ради Європи розмежовувати політичну відповідальність та економічну. А Україна, як відомо, є членом Ради Європи. В документі наголошується, що кримінальні процедури не повинні використовуватися як санкції за політичні проступки. Політик вищого рангу має право на помилку незалежно від того, чи були при цьому завдані державі збитки. “Дії та рішення членів уряду найчастіше неоднозначні; згодом може з’ясуватися, що вони були недалекоглядними і завдали серйозної шкоди національним інтересам. Але розбиратися з такими випадками слід у межах політичної, а не кримінальної системи”, – зазначено в цьому документі. У рекомендаціях наголошується, що будь-який політик мусить мати поле для маневру і не мати підстав боятися застосування кримінальних санкцій за свої помилки. “Термін “політична відповідальність” включає всі шляхи притягнення чиновника до відповідальності за його політичні дії, у тому числі критику в парламенті та ЗМІ, поразку на виборах, спостереження з боку парламенту, необхідність звітування на засіданнях комітетів... Крайньою формою притягнення до політичної відповідальності є висловлення недовіри, що спричиняє відставку уряду”, – наголошують експерти.

Йдеться в цьому документі і про справу Тимошенко: до рішення Європейського суду з прав людини Венеціанська комісія утримається від висновків про її коректність.

До речі, вчора стало відомо, що справа “Тимо­шенко проти України” у Європейському суді з прав людини обійдеться українському бюджетові в 10,2 мільйона гривень. Як повідомляє “Вісник державних закупівель”, саме на таку суму Міністерство юстиції уклало угоду з юридичною фірмою “Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP” and “Affiliates”, яка надаватиме урядові “послуги з наукового дослідження та експериментальної розробки в галузі суспільних наук”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7971 / 1.54MB / SQL:{query_count}