Новий інститут в УКУ

Міжнародний філософський симпозіум “Етика у глобалізованому світі та громадянські чесноти”, доповідачами та учасниками якого стали понад сто науковців із Франції, України, Канади, США, Німеччини та Лівану, відбувся в УКУ.

Міжнародний філософський симпозіум “Етика у глобалізованому світі та громадянські чесноти”, доповідачами та учасниками якого стали понад сто науковців із Франції, України, Канади, США, Німеччини та Лівану, відбувся в УКУ.

Під час міжнародного симпозіуму оголосили про створення Міжнародного інституту етики та проблем сучасності Українського католицького університету.
Як пояснив проректор УКУ та директор новоствореного інституту Володимир Турчиновський, останніми роками кафедра філософії плідно працювала в галузі етики. Про це свідчать не тільки публікації та наукові семінари, а й тематика сертифікатних програм, літніх шкіл і конференцій, які відбувалися з 2008 року. Результатом цього, а також у відповідь на потребу українського суспільства стало створення Міжнародного інституту етики, повідомляє прес-служба УКУ.
Ректор владика Борис (Ґудзяк) під час відкриття симпозіуму та з нагоди створення Міжнародного інституту етики та проблем сучасності зазначив: “Я думаю, що цей інститут пропонує та вносить альтернативу в програми, стилі, управління, а також новизну в наше місто та країну. Але на цьому наші амбіції не закінчуються. Із самого початку розвитку університету ми працювали з переконанням, що маємо служити світовій спільноті. Тому на нас покладено велику відповідальність – шукати відповіді на питання усього світу. І я переконаний, що ми зробимо свій внесок у цю справу”.
Одним із головних доповідачів симпозіуму став постійний член та колишній віце-президент Міжнародного інституту філософії, віце-президент комітету з академічних та стратегічних питань Колеж де Франс (Франція) Пітер МакКормік. Саме його бібліотека філософських праць (понад шість тисяч книг), яку він подарував УКУ, стала міцним фундаментом для розбудови Міжнародного інституту етики та проблем сучасності. Це також можливість для молодих дослідників і науковців досліджувати філософські та етичні проблеми. Професор соціології Університету Джорджтауна (США) Хосе Касанова у своїй доповіді “Громадянська чеснота, людська гідність і виникнення плюралістичного глобального громадянського суспільства” намагався пов’язати католицизм, людяність та глобальність. На думку науковця, теперішня ситуація вимагає особливої уваги до формування людських цінностей як із боку Церкви, так і з боку держави.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8206 / 1.54MB / SQL:{query_count}