Спортивна мегаподія України

У Києві презентували концепцію розвитку національної спортивної інфраструктури до Євробаскету–2015

У Києві презентували концепцію розвитку національної спортивної інфраструктури до Євробаскету–2015

Президент України провів засідання Координаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінального турніру чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу. Зокрема, віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул презентував Концепцію підготовки національної спортивної інфраструктури до Євробаскету–2015.

Для проведення заходу необхідна наявність семи сучасних спортивних арен. Це вимога Міжнародної федерації баскетбольних асоціацій (ФІБА). Кожна з арен для проведення групового турніру повинна мати не менше ніж шість тисяч глядацьких місць, кожна з арен для півфіналу – не менше ніж 10 тисяч, фіналу – не менше ніж

15 тисяч. “Наше завдання – створити такі мультифункціональні комплекси”, – сказав Олександр Вілкул. У Концепції передбачено створення необхідної інфраструктури для проведення чемпіонату.

“У 2015 році Україна буде приймати фінальний турнір чемпіонату Європи з баскетболу. Ця подія входить у п’ятірку найбільших спортивних змагань світу, є другою в Європі. Баскетбольна першість сприятиме подальшому ефективному просуванню нашої країни у світі, популяризуватиме здоровий спосіб життя і забезпечить надсучасну базу для розвитку понад 100 видів спорту”, – сказав Олександр Вілкул.

Реалізація концепції здійснюватиметься за трьома напрямами.

Перший – будівництво шести сучасних багатофункціональних арен у Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Одесі, Харкові та Львові, а також реконструкція Палаців спорту в Києві та Дніпропетровську.

“Євробаскет–2015 – це реальна можливість створити нові універсальні комплекси, що трансформуються, в яких можуть проходити змагання з понад 100 видів спорту, а також масштабні концерти та виставки”, – сказав Олександр Вілкул. Завантажувати арени за досвідом Європи та Америки можливо до 280 днів на рік.

Другий напрям – створення тренувальних майданчиків для 24-х національних збірних країн Європи, зокрема, будівництво п’яти тренувальних баз у Дніпропетровській, Донецькій, Одеській, Харківській та Львівській областях. 

“Тренувальні майданчики будуть універсальними – тут можна проводити тренування з баскетболу, волейболу, гандболу, тенісу, міні-футболу тощо. Після закінчення Євробаскету–2015 на базі тренувальних баз створять дитячо-юнацькі спортивні школи європейського рівня”, – каже віце-прем’єр-міністр.

У рамках другого напряму також заплановано будівництво трьох тренувальних комплексів у Криму, Карпатах та Києві. 

“Тут спортсмени зможуть не тільки тренуватися, але й проживати та проходити весь комплекс оздоровчих процедур. Всі нові об’єкти в подальшому створять основу для нових перемог майбутніх українських чемпіонів як в баскетболі, так і в інших видах спорту”, – сказав віце-прем’єр-міністр України.

І третій напрям – створення комфортних умов для відвідування вболівальниками спортивних заходів фіналу європейського чемпіонату. Адже планується, що чемпіонат відвідає понад один мільйон уболівальників з України та з-за кордону. Зокрема будуть побудовані нові термінальні комплекси та злітно-посадкові смуги в аеропортах Дніпропетровська та Одеси.

“Відмінна особливість Євробаскету–2015 полягає в тому, що основне навантаження щодо фінансування будівництва необхідної спортивної інфраструктури лежить на приватних інвесторах на умовах державно-приватного партнерства. Уряд, виконуючи завдання, поставлені Президентом України, створює сприятливі умови для залучення міжнародних і вітчизняних інвесторів”, – каже Олександр Вілкул.  

ДО ТЕМИ

Інвестори беруть на себе повне фінансування будівництва всіх шести нових спортивних арен. Йдеться про

3 млрд 75 млн грн. Також приватні інвестори фінансують будівництво термінальних комплексів в аеропортах Одеси і Дніпропетровська. Це обійдеться в 1 млрд 307 млн 700 тис. грн.

Загальна сума приватних інвестицій становить 4,3 млрд грн. З них 25% – це власні кошти інвесторів, а 75% – кредитні кошти, які інвестори беруть у банках. Інвестори повертають банку тіло кредиту за п’ять років, а держава компенсує відсотки банківського кредиту. 

 

 

ДОВІДКА

Євробаскет–2015 відбуватиметься у шести містах України. У Харкові, Одесі, Львові та Києві відбудеться груповий етап змагань, у Дніпропетровську, Донецьку й Києві – півфінальні й фінальні ігри. Євробаскет триватиме упродовж 20 днів. За чей час відбудеться 90 матчів, у яких змагатимуться 24 національні збірні країн Європи. 

 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7642 / 1.58MB / SQL:{query_count}