Україна не економитиме на підготовці миротворців

Про це у Львові заявив головнокомандувач Збройних сил Володимир Замана

Про це у Львові заявив головнокомандувач Збройних сил Володимир Замана

Україна не скорочуватиме миротворчі місії і навіть планує розширити присутність миротворчого контингенту, попри значне зменшення бюджету Збройних сил. Про це ексклюзивно для “Німецької хвилі” заявив керівник Генерального штабу Збройних сил України, генерал-полковник Володимир Замана. 

Україна не економитиме на підготовці миротворців, що братимуть участь у міжнародних операціях, сказав він. Більше того, вже у вересні український фрегат “Гетьман Сагайдачний” вирушить до берегів Африки, аби взяти участь в антипіратській міжнародній операції за участі сил НАТО. Місія фрегату в межах операції “Океанський щит” триватиме до кінця року, а з січня наступного року “Гетьман Сагайдачний” приєднається до морської операції “Аталанта” під егідою Європейського Союзу. Участь у цій військово-морській операції з протидії сомалійським піратам затягнеться на півроку, додав головнокомандувач.

Окрім того, Україна і далі надаватиме свої транспортні літаки у рамках операції “Північний сокіл–2013” для перевезення на данську полярну станцію “Норд” пального, обладнання та провізії, підкреслив Володимир Замана. І додав: “Нині головне завдання – це перехід на контрактну військову службу, після чого ми зможемо збільшити свої оперативні спроможності й активніше брати участь в інших місіях”. 

Щодо збройного протистояння в Республіці Малі (держава в північно-західній Африці), то до України не надходило звернень про підтримку миротворчих сил, каже керівник Генштабу. Проте якщо таке звернення буде, це питання обговорюватиметься і керівництво держави ухвалюватиме рішення. Зараз у збройне протистояння з ісламістами на Малі втрутилася Франція.

“Миротворці не стануть інструментом жорсткої економії. У штабі розраховують, що після першого кварталу до бюджету–2013 внесуть зміни і ми отримаємо додаткове фінансування”, – каже Володимир Замана 

ДО ТЕМИ

Нині Україна підтримує шість миротворчих місій – у Конго, Кот-д’Івуарі, Ліберії, Афганістані, Сьєрра-Леоне та Косово. За словами генерал-полковника, контингент налічує від 30 до 270 осіб (залежно від країни).
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8039 / 1.54MB / SQL:{query_count}