Навесні стартує реформа у війську

Міноборони до кінця березня має визначитися із програмою реформування Збройних сил

Міноборони до кінця березня має визначитися із програмою реформування Збройних сил

Уже до кінця року українська армія може отримати нову форму. Її пошиють виключно з українських матеріалів. Про це під час візиту до Львова заявив начальник Генерального штабу, головнокомандувач Збройних сил України Володимир Замана. “Ми плануємо розпочати видавати нову форму у червні і до кінця року переодягнути в неї всі бойові військові частини”, – заявив він журналістам під час брифінгу. 

За словами начальника Генштабу, форму ще тестують у деяких частинах механізованих військ, а через тиждень-півтора в неї для “експериментального носіння” одягнуть один із курсантських взводів Академії сухопутних військ України. “Максимум днів через 10 ми перевдягнемо один із курсантських взводів Академії сухопутних військ у цю форму, і він здійснюватиме експериментальне носіння. У ході цього носіння ми заслухаємо відгуки й зауваження та певним чином змінимо її”, – повідомив Володимир Замана.

Він також розповів, що в Міноборони триває робота над підготовкою Державної програми реформування Збройних сил. “У Генштабі відбувається клопітка робота щодо відпрацювання Державної програми реформування Збройних сил. Зараз підраховують вартість тих заходів, які ми плануємо вжити до 2017 року”. Одним із ключових моментів цієї програми стане перехід на контрактну форму армії. 

“Щодо цього питання є дуже багато скептиків. Я не хочу зараз говорити про 2017 рік, про 2018-й. Я кажу про 2014-й. Це питання дуже детально вивчалося, і рішення непросте. Восени 2014 року відбудеться останній призов до лав Збройних сил військовослужбовців строкової служби”, – заявив Володимир Замана. 

Він пояснив, що армія більше не може відкладати давно обіцяний перехід. “Ми просто змушені це зробити, оскільки термін служби (один рік) не забезпечує якісну підготовку військовослужбовця для виконання покладених на нього зобов’язань. У зв’язку з ускладненням техніки, форм способу застосування військ, військовослужбовець, який проходить службу упродовж одного року, не може опанувати всі необхідні навики. Існувало два варіанти. Або, як у Росії, повернути службу на два роки, або перейти на конт­рактну форму. Ми вибрали другий варіант”, – пояснив начальник Генштабу.  

Головнокомандувач нагадав, що перехід на конт­рактну форму служби триває уже кілька років. “Воно (формування контрактної армії – “Пошта”) розпочалося, якщо не помиляюся, 2005-го чи 2004 року. Останні п’ять років у нас співвідношення військовослужбовців контрактної та строкової служби є приблизно однаковим – 50/50. Але сьогодні ми маємо військові частини, які упродовж останніх кількох років на 100% укомплектовані військовослужбовцями за контрактом”, – розповів Володимир Замана.

У програмі реформування ЗСУ міститимуться й деякі заходи щодо оптимізації системи управління. Як очікується, документ мають ухвалити до 15–20 березня 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7387 / 1.55MB / SQL:{query_count}