Позачергове протистояння

Опозиція вимагає звільнення генпрокурора, міністра внутрішніх справ та голови СБУ. Зрозуміло, що влада на це не піде

Опозиція вимагає звільнення генпрокурора, міністра внутрішніх справ та голови СБУ. Зрозуміло, що влада на це не піде

Цього тижня відбулася справжня епопея із позачерговою сесією парламенту, на якій опозиціонери хочуть розглянути питання щодо висунення Генпрокуратурою нових звинувачень проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Опозиціонери таки зібрали 158 підписів (необхідно було 150) і написали відповідний лист до апарату Ради. Та спікер Володимир Рибак, який спочатку заявляв, що зробив усе можливе для проведення позачергової сесії, тепер виступає проти цього. Він заговорив про ціну питання.

“В опозиції кажуть: “Давай позачергову сесію!” А навіщо? Ми ніяких рішень не ухвалимо. Ми поговоримо, а 3,5 мільйони гривень – на вітер. То говоріть за свої гроші”, – заявив Володимир Рибак учора під час поїздки в Донецьку область, повідомляють “Українські новини”.

Перед цим нардеп-«регіонал» Владислав Лук’янов звинуватив опозиціонерів у тому, що підписи, зібрані для позачергової сесії, є сфальшованими. Десять депутатів, які поставили свої підписи, начебто перебувають за кордоном. Тож тепер і спікер заявив, що не підпише розпорядження про призначення позачергової сесії, доки йому не доведуть справжність усіх підписів.

В опозиції ж вважають, що влада дала вказівку не проводити позачергову сесію Верховної Ради щодо ситуації з Юлією Тимошенко.

Зокрема, на думку Миколи Томенка, нині відбуваються маніпуляції з оголошенням дати проведення цієї сесії. 

Нагадаємо, три опозиційні фракції вимагають провести позачергову сесію ВРУ до 31-го січня. Опозиціонерам вдалося зареєструвати проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії щодо порушень Конституції під час ув’язнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, а також проекти постанов про звільнення міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та голови СБУ Олександра Якименка. А от в реєстрації проекту постанови про висловлення недовіри Генпрокурору України Віктору Пшонці учора в апараті парламенту відмовили, посилаючись на те, що опозиціонери не зібрали 150 підписів для включення постанови до порядку денного. При цьому вказане питання – четверте у порядку денному позачергової сесії, на вимогу про проведення якої голові парламенту офіційно передали 158 підписів народних депутатів ще 24 січня. 

На момент здачі номеру у друк ще не було відомо, чи призначив спікер позачергову сесію ВРУ. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8397 / 1.54MB / SQL:{query_count}