Табачник знову вириває сторінки з історії

Замість питань про Бандеру і Шухевича у зовнішньому незалежному оцінюванні будуть питання про Щорса і Петровського

Замість питань про Бандеру і Шухевича у зовнішньому незалежному оцінюванні будуть питання про Щорса і Петровського

“Покращення” системи освіти знову набирає розмаху. Міністр освіти Дмитро Табачник не може сидіти склавши руки. Своєму бажанню переписати історію він не бачить перешкод. Перед ЗНО–2013 Міносвіти внесло корективи до програми тестування. Такі історичних діячі, як Степан Бандера та Роман Шухевич не догодили Табачнику, і їх викреслили з програми тестування з історії України. 

Дисиденти-шістдесят­ники також, на думку міністерства, не заслужили уваги та пам’яті. Школярі, вважає міністр Табачник, не мають знати про таких поетів, як Ліна Костенко, Ігор Калинець, Іван Світличний, про письменника, літературознавця і політв’язня  Євгена Сверстюка, літературознавця Івана Дзюбу, художницю Аллу Горську.

Розділ, що називався у програмі 2012 року “Україна в боротьбі за збереження державної незалежності”, перейменовано на “Український державотворчий процес”. Його не просто перейменували, до нього внесли так звані корективи. З нього викреслили згадки про таких політичних діячів Української Народної Республіки, як Кость Левицький, Дмитро Вітовський, Юрій Тютюнник, а також про економіста Михайла Волобуєва, що виступав за економічну незалежність України від СРСР. 

КОМЕНТАР
Ярослав Грицак, історик:
- Очевидно, що Табачник спрямовує свою політику на ліквідацію з української історії тих українських постатей, фігур, подій, явищ, які роблять її відмінною від російської та радянської. Цю стару як світ тактику найчастіше використовували в СРСР.Але, я вважаю, це справа тимчасова, як і тимчасовий Табачник. Україна існувала до Табачника й існуватиме після нього. Просто набагато важче буде повертати те, що є. Призначення Табачника міністром освіти - це не просто скандал, це ганьба, подвійна ганьба, не тільки для уряду, але й для України, всіх українців, які дозволяють йому так себе поводити.

Ба більше, замість інформації про українських діячів додали пункти про радянських воєначальників та партійних активістів. Школярі тепер мають ретельно вивчати подвиги червоного командира часів громадянської війни Миколи Щорса, діяльність першого секретаря ЦК Компартії України Георгія П’ятакова і голови президії Центрального виконавчого комітету СРСР від УРСР Григорія Петровського.

Цікаво, що в тестуванні з історії з розділу про розвиток України у 1953–1964 роках вилучили згадки про десталінізацію. Цей розділ назвали “Україна в умовах політичної та економічної лібералізації суспільства”. 

До речі, час на виконання тестів з історії України зменшили із 150 хвилин до 135. Кількість питань у тестах ЗНО також буде меншою: замість 60 їх буде 55. 

ДО ТЕМИ

Нагадаємо, ще нещодавно перший віце-спікер ВРУ комуніст Ігор Калєтнік заявляв, що систему зовнішнього незалежного оцінювання взагалі потрібно скасувати, аби повернутися до практики складання вступних іспитів у вишах. Та Дмитро Табачник запевняв, що ЗНО поки що не скасовуватимуть. “Ми і далі вдосконалюємо тестування і, принаймні на рівні Державного центру оцінювання, на рівні колегії міністерства? ніхто не говорить про якісь революційні новації, щоб щось скасовувати, щось ламати”, – зазначив міністр освіти, інформує “Українська правда”.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7738 / 1.56MB / SQL:{query_count}