Йдіть у Союз

До 2015 року Україну намагатимуться зробити складовою Митного союзу

До 2015 року Україну намагатимуться зробити складовою Митного союзу

Україна може стати членом Митного союзу (МС) до наступних президентських виборів. Взагалі, в Росії переконані, що станеться саме так. Оскільки вони уже віддавна працюють над просуненням нашої країни на схід, навіть можуть похвалитися певним поступом у цій справі. А на початку наступного тижня, як повідомляють українські ЗМІ, президент Віктор Янукович полетить до Москви, де матиме серйозну розмову про потребу вступу України до МС. Він, зрештою, і сам нещодавно запевняв українців, що така потреба існує.

Днями помічник Володимира Путіна Сергій Глазьєв повідомив, що в Росії добиватимуться, аби Україна приєдналася до Митного союзу. “Ми ведемо велику роботу із Україною, намагаючись переконати українське керівництво увійти в Митний союз”, – заявив Глазьєв, який раніше обіймав одну із ключових посад у цьому утворенні.  Україна уже підписала кілька меморандумів про співпрацю із Євразійською економічною комісією, а також кілька подібних документів із самим Митним союзом Росії, Білорусії та Казахстану. “Але поки просунутися по шляху включення її до Митного союзу нам не вдається. Будемо сподіватися, що до 2015 року і це завдання буде вирішене”, – додав помічник російського президента.

Півтора роки назад, коли тема включення України до МС лише піднімалася, Віктор Янукович запевняв, що ми обмежимося співпрацею за формулою “3+1”. Відтоді він, зрештою, як і українські урядовці, уникає однозначної відповіді. А ось кілька днів назад заявив, що Україна мусить приєднатися до деяких положень Митного союзу. “Товарообіг України з МС перевищує 60 млрд доларів. І замислитися над цим, і знайти рішення – ми зобов’язані. Це наш обов’язок”, – заявив Янукович. Тобто риторика поступово модифікується, співпраця стає тіснішою, справа – за додатковими аргументами. І найцікавіше, що при потребі знайти їх буде не так складно. Адже кількість прихильників вступу України до ЄС серед українців є меншою, аніж кількість прибічників вступу до МС. Достатньо референдуму, аби підтвердити, що країна хоче в Митний союз. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8142 / 1.54MB / SQL:{query_count}