Українські новини: телеграф

Пільги для ІТ

В Україні набули чинності закони, що передбачають пільги для програмістів. У п’ятницю ще один із таких (“Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції”) підписав президент. Щоправда, в процесі доопрацювання документів самих преференцій залишилося не так багато. Держпідтримка передусім проявлятиметься завдяки впровадженню особливого режиму оподаткування, хоча передбачаються й інші методи, які має розробити Держінформнауки. Цей документ парламент прийняв ще 24 травня (як і зміни до Податкового кодексу, що стосуються ІТ-галузі), однак президент наклав на них вето. Головне його зауваження стосувалося пункту про запровадження на 10 років (з 1 січня 2013-го до 31 грудня 2022-го) пільгової ставки єдиного внеску на соціальне страхування для суб’єктів IT-індустрії. Президент запропонував відмовитися від цього пункту, враховуючи потенційні збитки Пенсійного фонду та обмеження прав громадян на соціальний захист. У підсумку із пільг залишилися відміна ПДВ і 5-відсотковий податок на прибуток підприємств з 2013 року.

Виноград на карті

В Україні хочуть створити карту виноградарських регіонів. Очікується, що з її допомогою можна буде уникнути значних втрат урожаїв. Про це повідомляє УНН, посилаючись на слова першого заступника генерального директора Української корпорації виноградарства і виноробної промисловості “Укрвинпром” Володимира Кучеренка. “Україна повинна перейняти світовий досвід при садінні сортів винограду на певній місцевості, для цього нам потрібно створити карту виноградарських регіонів і дати їй науковий супровід”, – зазначив він. – В Україні досі немає чинного Виноградного кадастру, існує якась його подоба, видана кілька років тому за п’ять мільйонів бюджетних гривень. Він абсолютно не відображає реальної картини. В ідеалі це має виглядати так: паспорт на кожне виноградне поле, кількість на ньому кущів, врожайність з приміткою, чи застосовує господар крапельне зрошення і т.д. Це дозволить скоротити втрати врожаю, виявити фальсифікат і сприятиме розвитку всієї виноградно-виноробної галузі”.

Один українець

Бізнесмен Ринат Ахметов став єдиним українцем, який увійшов до списку 200 найбагатших людей світу, посівши 38 місце завдяки статкам 18,9 млрд доларів. За даними рейтингу агентства Bloomberg, за останній рік він збагатився на 31,5% (на 4,5 млрд доларів). Цікаво, що Ахметов випереджає у списку Bloomberg мільярдерів-росіян, найбагатший з яких – Алішер Установ – на 40-му рядку зі статками 18 млрд доларів. На першому місці цього рейтингу мексиканський бізнесмен Карлос Слім, який володіє 77,5 мільярда доларів, на другому – засновник Microsoft Білл Гейтс (64,4 млрд доларів), на третьому – засновник іспанської групи Inditex Амансіо Ортега (53,6 млрд доларів), за ним ідуть американський інвестор Воррен Баффет (48,4 млрд доларів) та засновник IKEA Інгвар Кампрад (41,8 млрд доларів).

Кінець “Петрівки”

Замість книжкового ринку на Петрівці побудують торговельний центр. За таке рішення проголосували 93 депутати Київради. Згідно з проектом, він матиме шість поверхів – три підземні та три наземні. При цьому на горішньому поверсі обіцяють відкрити великий книжковий ринок. Наразі “Петрівка” і є тим великим книжковим ринком із низькими цінами.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8306 / 1.55MB / SQL:{query_count}