Українські вояки відповідають вимогам НАТО!

17 – 27 липня в Україні проходили міжнародні військові навчання Rapid Trident – 2012

17 – 27 липня в Україні проходили міжнародні військові навчання Rapid Trident – 2012

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки – на Яворівському полігоні, що на Львівщині, завершилися міжнародні військові командно-штабні навчання Rapid Trident – 2012, на яких обмінювалися досвідом  15 країн-учасниць програми “Партнерство заради миру”. Вперше до України прибули представники збройних сил Грузії, Македонії та Румунії.

У навчаннях були задіяні понад 850 українських солдатів та офіцерів Академії Сухопутних військ імені Сагайдачного, а також близько 1400 військовослужбовців з інших країн (США – 150 вояків, Молдова – 90).

Очолювали Rapid Trident – 2012 перший заступник командира 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України генерал-майор В’ячеслав Назаркін та офіцер командування Сухопутних військ ЗС США у Європі полковник Девід Марковскі. 

„Наші війська здійснили значний прорив у бойовій підготовці. І нинішні навчання це вже укотре підтверджують,” – зазначив командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Геннадій Воробйов. Цікаво, що американська сторона витратила на проведення цих навчань близько 4,5 млн дол. “Наші українські партнери освоїли ці кошти з максимальною користю для справи. Такої ретельної підготовки навчально-матеріальної бази, технічних засобів та інфраструктури полігона я не бачив давно”, – заявив заступник начальника штабу командування Сухопутних військ США у Європі бригадний генерал Майкл Білс.

Важливо зазначити, що дії учасників навчання оцінювали офіцери штабу керівництва, до складу якого увійшли представники  країн-учасниць. Окрім них, свою думку висловили ще й експерти НАТО і чотирьох підрозділів 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України. 

Оцінку НАТО першого рівня склали військово­службовці 1-ї аеромобільної роти, посиленої мінометною батареєю 13-го окремого аеромобільного батальйону. Тим часом рота радіаційного, хімічного і бактеріологічного захисту та інженерно-саперна рота 30-ї окремої механізованої бригади пройшли останній етап оцінювання. 

„Цього року військові інженери та підрозділ РХБ-захисту складають перевірку для підтримання належного рівня підготовки. Адже ці дві роти вже пройшли повний цикл оцінювання і заявлені до участі в операціях військ Північноатлантичного альянсу. Частина офіцерів тих підрозділів цієї осені у складі українського миро­творчого контингенту вирушить до Косова, – розповів один із українських оцінювачів – заступник начальника навчального центру “Партнерства заради миру” підполковник Ігор Зенін.

Варто зазначити, що під час спілкування з пресою командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Геннадій Воробйов повідомив, що Аеромобільним військам повернуть назву  “десантні”. “До 2 серпня наші Аеромобільні війська за рішенням Верховного головнокомандувача перейменують на Високомобільні десантні війська – ВДВ”, – повідомив він.

ДО ТЕМИ

Навчання Rapid Trident – 2012 були поділені на дві фази. Перша, командно-штабна, – це підготовка до виконання завдань: заняття на навчальних місцях, роздільне штабне тренування і перевірка роботи системи імітаційного моделювання, узгодження дій підрозділів тощо. Під час цієї фази офіцери керівництва та персонал багатонаціональних штабів виконали чимало різнопланових практичних завдань, які допомогли їм краще зрозуміти один одного та навчитися діяти злагоджено. 

Ухвалювати спільні рішення, планувати та здійснювати тактичне переміщення військ, проводити заходи знезараження, протидіяти саморобним вибуховим пристроям і контролювати тактичну обстановку особовий склад та офіцерів багатонаціональних підрозділів навчали впродовж другої, польової, фази. Саме в цей час військовослужбовці здобули практичні навички взаємодії з армійською авіацією, організації вогневої підтримки, проведення операцій зі встановлення безпеки та вільного пересування військ і місцевого населення. 

За попередньо складеним сценарієм навчання мало чотири етапи. Під час першого найбільшу частину роботи виконували штаби багатонаціональної та українсько-американської бригад, що повинні були ухвалити рішення та спланувати операції. 

На другому і третьому етапах учасники відпрацьовували передислокацію українсько-американської бригади до району відповідальності та проводили в ньому операцію з підтримки миру  “Рішучий удар”. У її рамках підрозділи здійснювали патрулювання, супроводжували конвої, вчилися проводити пошукові дії, контролювати зону розділення ворогуючих сторін та діяли як підрозділи негайного реагування. 

А під час останнього етапу штаб багатонаціональної тактичної групи і командири підрозділів  передавали зони відповідальності підрозділам національних збройних сил та виводили українсько-американську бригаду із зони операції.

 

 

Представниця Молдови Інга Михайлова зустріла на минулорічному Rapid Trident свою долю – одразу після повернення додому вона вийде заміж за свого колегу, з яким познайомилась під час навчань. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7420 / 1.59MB / SQL:{query_count}