Повернулися з Ліберії

До Львова прилетіли 105 миротворців

До Львова прилетіли 105 миротворців

Позавчора літак Місії ООН доправив до Львова 105 українських миротворців, які перебували в Ліберії на запрошення ООН. На цьому завершилися 16-та і 17-та ротації військовослужбовців миротворчого підрозділу 56-го окремого вертолітного загону ЗС України. Після дво- чи триденної затримки для проведення медогляду військовослужбовці зможуть відпочити у родинному колі. “Найважчими для нас були не клімат, не поставлені завдання, а передовсім те, що далеко рідні та близькі. Щоденний наліт міг становити від чотирьох до п’яти годин, а часом навіть більше. У середньому військові льотчики в Респуб­ліці Ліберія додали до свого часу, проведеного у небі, від 100 до 300 годин. Усі поставлені завдання виконували на нашій, українській техніці – зокрема на гелікоптерах МІ-8 та МІ-24, що якнайкраще зарекомендували себе в спекотних умовах. Недарма вважаються одними з найкращих у світі”, – розповідає полковник Петро Пліс.

Окрім гуманітарної місії в Ліберії, українські військовослужбовці виконували ще й пошуково-рятувальні завдання. Для цього два вертольоти перебували в режимі постійної готовності. Зі слів заступника командира 3-го  полку армійської авіації з виховної роботи підполковника Олега Поліщука, завдяки таким місіям вертолітники набули значного досвіду, позаяк кожен миротворець провів у небі не менш ніж 100 годин, а деякі й по 250 – 300 за півроку. До того ж цей льотний стаж здобували у значно важчих умовах, аніж довелось би це робити на батьківщині: на території України військові за шість місяців можуть налітати в середньому менш ніж 20 годин.

ДОВІДКА

56-й окремий вертолітний загін ЗС України виконує завдання в складі Місії ООН у Ліберії з січня 2004 року і налічує 275 військовослужбовців. На його озброєнні перебувають 11 гвинтокрилих бойових машин. Серед основних завдань Місії ООН у Ліберії, яку виконують українські льотчики, – перевезення персоналу місії та високоповажних осіб, вантажів, медичне транспортування, евакуація поранених, польоти спостереження, повітряний супровід переміщення військ. Загальний наліт 56-го окремого вертолітного загону в Ліберії за 8 років перевищив 43 тисячі годин. Наші військовослужбовці перевезли понад 175 тисяч пасажирів та близько 6 тисяч тонн вантажів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8640 / 1.54MB / SQL:{query_count}