Європа хоче “більше за більше”

ЄС висунув рекомендації Україні і скоротив фінансову підтримку

ЄС висунув рекомендації Україні і скоротив фінансову підтримку

Європейський Союз оприлюднив нову “Дорожню карту” у відносинах із Україною, тим самим задекларувавши чітке прагнення продовжити активну реалізацію Східного партнерства в контексті відносин із офіційним Києвом. Основним підходом Європейського Союзу у ставленні до нашої країни тепер буде принцип “більше за більше”. Себто, від сьогодні ЄС поглиблюватиме співпрацю із Україною лише, якщо українська влада слідуватиме принципам оприлюднених Європейською комісією.

“Дорожня карта”, запропонована Україні, ставить нелегкі вимоги перед теперішньою українською владою. Верховна Рада, уряд і президент для продовження прогресивних відносин із ЄС повинні провести реформування галузей державного апарату й економічного сектору. Саміт країн-учасниць Східного партнерства запланований на осінь 2013-го. Саме до цього періоду Україна повинна користуватися “Дорожньою картою”. У своїй доповіді Європа акцентує увагу на вже давно назрілих українських проблемах. 

Зокрема, ЄС рекомендує нашій країні  гарантувати проведення конституційних реформ всеохопним і прозорим чином; активізувати ефективнішу імплементацію пріоритетів угоди про асоціацію, які стосуються поваги верховенства права та демократичних цінностей; привести законодавство про свободу зібрань та свободу засобів масової інформації  відповідно до європейських стандартів; вирішити проблеми політично мотивованого правосуддя і вжити заходів для забезпечення незалежності судової системи та багато інших пунктів, які безпосередньо стосуються демократичних свобод в Україні.

Окрім цього, ЄС вимагає початку прозорих та якісних реформ в Україні.  “Державне управління та управління державними фінансами залишаються нереформованими і непрозорими, ослабленими бюрократією і схильними до корупції... Не було досягнуто прогресу в прийнятті редакції Трудового кодексу; кілька законів, зокрема, щодо заробітної плати і колективних переговорів, як і раніше, повин­ні бути переглянуті, щоб забезпечити дотримання міжнародних трудових стандартів”, – зазначено в доповіді. 

Загалом рекомендації ЄС очікувані і засвідчують загальну прихильність ЄС та країн-партнерів Східної Європи до демократичних реформ та економічних перетворень. Водночас не все виглядає оптимістично у теперішньому бажанні ЄС допомагати Україні. 

Так, керівник представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив про призупинення фінансової підтримки України. “Значна частина фінансової підтримки Європейським Союзом України сьогодні припинена. Для цього є кілька причин. Зокрема, це стурбованість управлінням державними фінансами і також однією з причин є проблема з реєстрацією експертів ЄС. Це нова перешкода, яка виникла в останні роки”, – сказав Тейшейра. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8302 / 1.55MB / SQL:{query_count}