Ізольована Україна

Ялтинський саміт країн Центральної Європи та Євро-2012 можуть пройти під знаком міжнародної блокади через посилення диктатури в Україні

Ялтинський саміт країн Центральної Європи та Євро-2012 можуть пройти під знаком міжнародної блокади через посилення диктатури в Україні

Європа припинила своє мовчання і відсторонене споглядання відвертих порушень прав людини та згортання демократичних свобод в Україні. Ключові Європейські країни погрожують офіційному Києву блокадою заходів світового масштабу, що мають відбуватись в Україні. Своєю чергою українська влада, якій загрожує дипломатичний колапс, своїх дій не припиняє і заявляє про успіхи у двосторонніх відносинах з ЄС.

Поклав край європейським потуранням режиму Януковича скандал із побиттям Юлії Тимо­шенко. Після неодноразових відмов української влади відпустити Тимошенко на лікування до Німеччини президент ФРН Йоахім Ґаук відмовився від участі у саміті країн Центральної Європи, що має відбутися у Ялті у середині травня.  

У відомстві федерального президента повідомили, що рішення глави держави не їхати в Україну було ухвалене з огляду на поводження з Юлією Тимо­шенко та іншими політичними в’язнями. Приймалось рішення спільно із канцлером Анґелою Меркель, яка вже більше місяця активно старається апелювати до уряду України через відсутність демократичних свобод. 

Другим президентом, який відмовився брати участь у саміті, через політичні мотиви, став австрійський гарант Гайнц Фішер. Крім того, на саміт не приїдуть президенти Чехії, Італії, Словенії, Естонії та Хорватії. Участь латвійського президента – під знаком питання.

Українська влада європейські заклики традиційно інтерпретувала по-своєму. Так, перший заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Михайло Чечетов  заявив, що не відчуває погіршення відносин із ЄС.  

“Не потрібно обособлювати точку зору окремих політиків з офіційною позицією країни. Я не думаю, що офіційна позиція Німеччини направлена на зруйнування наших відносин”, – зазначив нардеп. 

ДО ТЕМИ

Союз європейських футбольних асоціацій УЄФА заявив, що не має своєї позиції щодо політичної ситуації в Україні і не втручатиметься у внутрішні справи країни, повідомляє ВВС. Так, у заяві зазначено, що обов’язок бути незалежним від політики прописаний у його статуті. 

“Невтручання в політичні справи та захист національних асоціацій від будь-яких форм політичного впливу необхідні, аби підтримувати футбол в дії і забезпечувати його доступність усім і всюди”, – йдеться в заяві. Країни, які приймають чемпіонат, обираються лише на основі футбольних критеріїв, і “УЄФА твердо переконана, що незалежність від політичних поглядів абсолютно необхідна, щоб забезпечити людям гру в футбол, надію та запал, незалежно від політичної ситуації в їхній країні”. 

З новою силою тенденції щодо міжнародної блокади України розгорілись після офіційних закликів європейських урядовців бойкотувати матчі Євро-2012. Зокрема, першим політиком, який закликав колег не їхати в Україну, став міністр довкілля ФРН Норберт Реттґен.

“Необхідно запобігти тому, щоб український режим використав чемпіонат Європи для зміцнення своєї диктатури”, – сказав німецький міністр. “Тут ідеться про більше, ніж про футбольну першість, Україна ставить на карту свій шлях до Європи”, – своєю чергою зауважив міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервеллє.

Дії німецьких урядовців знайшли підтримку серед пересічних громадян ФРН. Так, за результатами опитування Інституту Emnid, більшість німців (52%) підтримують ідею бойкоту України. 

Тим часом у МЗС України не переймаються загрозою дипломатичної катастрофи. Так, директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин заявив, що німецькі квитки можуть продати й комусь іншому. 

На думку Волошина, такі заходи є штучними й неконструктивними. “Якщо хтось із німецьких політиків не приїде на Євро-2012, то вони самі себе позбавляють свята футболу. Хто більше втрачає, ми чи вони – питання риторичне”. 

Втім, не лише німці можуть відмовитися від Євро-2012. Станом на сьогодні відомо, що від поїздок до України через політичну ситуацію утримається затятий уболівальник, президент Комісії ЄС Жозе Мануель Баррозу. “Нині Баррозу не збирається відвідувати будь-які заходи в Україні”, – повідомила  його речниця Піа Аренкільде Гансен.

Також Україну не відвідає жоден із членів австрійського уряду, повідомляє видання “Kurier” із посиланням на заяву міністра закордонних справ Австрії, віце-канцлера Міхаеля Шпінделеггера. При цьому віце-канцлер підкреслив, що рішення уряду слід розцінювати виключно як політичний сигнал. 

Можливий бойкот також розглядає уряд Нідерландів. “Якщо буде бойкот, то він не стосуватиметься збірної Нідерландів. Проте, члени уряду та королівської родини не поїдуть на матчі європейського чемпіонату, якщо не станеться відчутного покращення ситуації Тимошенко”, – заявили голландські урядовці. 

Якщо європейці таки вирішать бойкотувати матчі в Україні, то про будь-яку Угоду про асоціацію можна буде забути. Адже відмова урядовців приїжджати в Україну фактично означає початок холодної війни на дипломатичному рівні! У той час, коли наша влада заявляє про успіхи на міжнародній арені, в очах світової спільноти Україна починає шикуватись в один ряд із Білоруссю та Росією. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7420 / 1.59MB / SQL:{query_count}