Українські новини: телеграф

Нардепам зняли гроші за прогули

Депутатам не виплачено 5 мі­льйонів гривень через прогули пленарних засідань. Про це у вівторок під час засідання ВРУ нагадав голова парламенту Володимир Литвин. За його словами, “торік і в цього року з народних депутатів України утримано коштів на суму 5 млн грн, які буде списано в бюджет і, можливо, буде використано за призначенням”. Литвин нагадав, що дав доручення не виплачувати заробітну плату тим народним депутатам, які не зареєструвалися. А раніше він обіцяв, що депутатів, які “зриватимуть засідання парламентських комітетів, позбавлять частини зарплати. Нагадаємо, раніше віце-спікер Микола Томенко оприлюднив списки прогульників засідань парламенту. Виявилося, що більшість із них входять у фракцію Партії регіонів – 11, три – з БЮТ, один “нунсівець” і ще два позафракційні.

“Спрощенців” дедалі більше

За підсумками першого кварталу 2012 р. підприємці-“спрощенці” сплатили до бюджету 532,7 млн грн єдиного податку. Це майже вдвічі більше від результатів відповідного періоду минулого року (251,9 млн грн), повідомляють УНН із посиланням на ДПС. У податковій відзначають, що спрощеною системою оподаткування в Україні сьогодні користуються 1,02 млн осіб. При цьому значна кількість з них – це новачки, які щойно зареєструвалися та почали працювати. За перші два тижні квітня до лав “спрощенців” увійшли ще понад 50 тисяч осіб.

Мільярд на іпотеку

На дешеву іпотеку від президента уряд пропонує виділити мільярд гривень. Стільки коштів мають намір спрямувати на часткову компенсацію відсоткової ставки (2-3%) за іпотечними кредитами комерційних банків для будівництва (придбання) житла. Про це йдеться у тексті урядового законопроекту, яким пропонують збільшити видатки держбюджет-2012 на 33,35 млрд грн. На початку березня Віктор Янукович роздав “передвиборні пряники”, оголосивши, серед іншого, що з 1 травня має запрацювати програма іпотечного кредитування для придбання доступного житла під 2-3% річних на 10-15 років. 

МВФ таки послухають

Міністр економічного розвитку та торгівлі Петро Порошенко заявив, що Україні слід піти на поступки МВФ і таким чином розблокувати програму кредитування. Про це він сказав в інтерв’ю агентству Bloomberg. “Певен, що МВФ є єдино можливим способом проводити реформи. Тарифи (на газ для населення) потрібно підвищити. Давайте поговоримо про прозорі механізми компенсації”, – каже урядовець. Міністр також зазначив, що Україна буде працювати над покращенням ділового клімату всередині країни для досягнення задекларованого прогнозного зростання ВВП цього року на рівні 3,9%.

ЄДАПС і далі заробляє

МВС замовило консорціуму ЄДАПС виготовлення закордонних паспортів на 100 млн грн. Собівартість одного закордонного паспорта обійдеться МВС у 140 грн. Як повідомляє DT.UA із посиланням на “Вісник державних закупівель”, ЄДАПС погодився надрукувати 716 070 паспортів за 100,091 млн грн. На сайті Міжрегіонального центру видачі паспортних документів указано, що оформлення паспорта протягом десяти днів коштує 851 грн, протягом місяця – 407 грн. Торік МВС сплатило ЄДАПСу майже 1 млрд грн. Нагадаємо, що закон про біометричні паспорти ВР ще не прийняла.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9247 / 1.55MB / SQL:{query_count}